Hayyam Garipoğlu'nun binası icradan satılık

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
13.08.2012 - 13:02 | Son Güncelleme:

İşadamı Hayyam Garipoğlu ve yakınları üzerine kayıtlı bina icradan satışa konuldu. Bünyesinde 14 dükkan bulunan Levent'teki binanın icradan satışını tasfiye halindeki Emlak Bank avukatları istedi.

Şişli Ayazağa'daki binanın sahipleri arasında Hayyam Gariboğlu, Nizam Gariboğlu, Handan Güleç Gariboğlu ve Amasya Tekstil Sanayi isimli şirket bulunuyor.

Tasfiye halindeki Emlak Bank adına istenen icradan satışın ilk ihalesi 17 Eylül günü yapılacak. İcraburada.com isimli icra-ihale sitesinde yer alan şartnameye göre bina için belirlenen muhammen bedel 11 milyon 96 bin lira.

Kredi borcu nedeni ile icradan satışa konulan bina için ikinci icra ihalesi 27 Eylül'de yenilenecek.

İşadamı Hayyam Garipoğlu bir süreden beri Münevver Karabulut cinayeti ile gündemdi. Söz konusu olay nedeni ile 3 yıl hapis cezası Yargıtay'ca onanan işadamı Garipoğlu'nun yurdışına çıktığı tahmin ediliyor.

TMSF'YE BORCUNU KAPATTI

Sahip olduğu Sümerbank'ın içini boşaltmakla suçlanan Garipoğlu'nun şirketlerinin bir bölümü TMSF yönetimine geçmişti. Garipoğlu, TMSF'ye olan borcunu geçtiğimiz yıl Nisan ayında yaptığı protokol ile kapatmıştı. Garipoğlu'ndan yapılan tahsilatın toplam tutarı 355.5 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı