Ege Haberleri

EGE

  Hayvanseverlerden siyasilere çağrı

  Oktay ÇAYIRLI, (DHA)
  24 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2011 - 22:47

  MUĞLA’nın Milas İlçesi’ndeki Atatürk Bulvarı’nda buluşan doğa ve hayvan dostları, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun, Türk Ceza Kanunu kapsamına alınması için eylem yaptı.

  Topluluk adına basın açıklaması yapan Hayvan ve Doğa Dostları Derneği Başkanı Meliha Tekin, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Çanakkale, Eskişehir, Konya, Bandırma, Burdur, İskenderun, Kahramanmaraş, Karabük, Malatya, Mersin, Tekin, “Araştırmalar göstermektedir ki, hayvana şiddetle insana şiddet arasında çok önemli bir bağ bulunmaktadır. Cinsel suçluların ve seri katillerin birçoğunun geçmiş yaşantılarında hayvanlara yönelik suç işledikleri belgelerle açıklanmıştır. Bu durum hassasiyetle ele alınıp yasa yeniden düzenlenmediği ve TCK kapsamına alınmadığı takdirde bu canilerin ilk fırsatta bize, sevdiklerimize ve çocuklarımıza yöneleceği çok açıktır” dedi.

  Hayvanseverler tepkilerini, “Yasa değişmezse oy yok”, “Parayla değil, yasayla”, “Hayvana şiddet ceza kapsamına alınsın”, ‘Hayvan öldürmek kabahat değil, suçtur”, “Sözde değil, özde yasa istiyoruz”, “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu TCK kapsamına alınsın” yazılı pankartlarla gösterdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı