Gündem Haberleri

  Hayvanseverler yine belediye önündeydi

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ZEYTİNBURNU'nda sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürüldüğünü ileri süren bir grup hayvansever, Zeytinburnu Belediye binası önünde protesto gösterisi yaptı. Belediye Başkanı Murat Aydın'ı protesto eden hayvanseverlerle, görevliler arasında sert tartışmalar yaşandı.

  Katliama son

  Belediye binası önüne dün saat 12.30'da gelen Dost Hayvanlar Derneği (DOSHAYAD) ve diğer hayvansever derneklere üye 40 kişilik grup, köpek katliamına son verilmesini istedi. Grup, Merkezefendi'de belediye tarafından kurulan hayvan barınağında yapılan tedaviler karşılığında ücret istenmesini de protesto etti.

  İnsana da zararlı

  DOSHAYAD Başkanı Süsen Erkuş, Hayvanları Koruma Yasası'nın gündemde olduğu bu günlerde, Bağcılar, Zeytinburnu, Fatih, Bayrampaşa, Beykoz ve Küçükçekmece belediyelerinin hayvan katliamı yaptığını öne sürdü. Erkuş, diğer ülkelerde kullanımı yasak olup, Türkiye'ye ithal edilen ve özellikle köpek itlafı için kullanılan zehirlerin, insan sağlığı için de tehlikeli olduğunu savunarak, ‘‘Sivil toplum kuruluşları olarak senelerdir her türlü mücadeleyi vermiş, yetkililerle binlerce kez irtibat kurmuş olmamıza rağmen, sonuç yalnızca katliamların hızlandırılması olmuştur’’ diye konuştu. Grup, Belediye Başkanı Murat Aydın veya başka bir yetkili ile görüşmek istedi. Ancak istek Belediyede yetkili bulunmadığı gerekçesiyle reddedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı