Ege Haberleri

EGE

  Hayvanseverden ortak yaşam kermesi

  Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)
  03.04.2016 - 11:14 | Son Güncelleme: 03.04.2016 - 11:19

  İzmir’de Yerel Hayvan Gönülllüleri, ’ortak yaşam hakkına saygı’ sloganı ile kermes düzenledi. Elde edilen gelir ihtiyaç sahibi ev hanımlarına verilecek, sokak hayvanları için de yardım yapılacak.

  Hayvanseverden ortak yaşam kermesi

  Üçkuyular Meyanı’nda düzenlen kermese Karabağlar Kaymamlığı ve Karabağlar Belediyesi de destek verdi. Yerel Hayvan Gönüllüleri Sibel Altun, Banu Karakaya ve aynı zaman CHP Karabağlar Meclis Üyesi olan Servinaz Ömüç’ün ortak projesine kadınlar kendi yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerle, Tire Koop ve Gödence ve Niğdeli Kooporatifleri ürünlerini bağışladı.

  Hayvanseverden ortak yaşam kermesi

  Yerel Hayvan Koruma görevlisi Sibel Altun hem insanın hem de doğamızı paylaştığımız hayvanların ortak yaşam hakkına saygı duyulması gerektiğini belirterek, "Kermesin amacı da bu sloganla ham ihtiyaç sahibi aileler hem de sokak hayvarlarının yararına olması. Yaşam ortak. Paylaşımlarla dünyamız daha değerli yaşanılır hale geliyor. İki gün sürecek etkinlikte tüm İzmirlileri kermesimize bekliyoruz" dedi. Bu arada etkinliğe katılan Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunca ve Karabağlar Belediye Başkan vekili Alev Ağrı’ya desteklerinden dolayı hayvanseverler teşekkür plaketi verdi.  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı