Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hayvanların alışveriş merkezi

İstanbul Sarıgazi’de geçen hafta açılan Pet Cash&Carry’de, kediden köpeğe, kuştan balığa tüm evcil hayvanlara yönelik ürünler satılıyor. 600 metrekarelik marketten ister perakende, ister toptan alışveriş yapıyorsunuz.

Pet Cash&Carry, bir ay önce İstanbul Sarıgazi’de açıldı. Raflarda kedi, köpek, kuş, balık, kemirgen ve sürüngenlere yönelik pek çok ürün var. Hepsi de markalarına ve cinslerine göre düzenli bir şekilde sergileniyor.

Aksesuvar grubunda Trixie, uzatma tasmalarda Flexi, mama grubunda Daily Cat, Cani Menü, Forte Nutrition ve çiğneme grubunda Daily Dog gibi markalara ait 800 kalemden fazla ürün bulunuyor.

Küçük köpeklere yönelik sırt çantasından uyku tulumlarına, piknik çadırlarından bisiklet sepetlerine kadar ne ararsanız var. Örneğin uçak çantaları, 3-4 kiloluk kedi veya köpeğinizle rahatça kabin içi uçmanızı sağlıyor. Köşe tuvalet kabı, dar mekân sahiplerinin imdadına yetişiyor. Bagaj örtüsü, özellikle cipler için ideal. Köpeğin seyir esnasında kaymasını engelliyor.
Markette her keseye uygun ürün var. Satılan en pahalı objeler, IATA garantili taşıma kapları, dört mevsim kullanılan kulübeler, elektronik aksamlı mama kapları ile havlama önleyici tasmalar.

Mağazanın alt yapısı ve çalışma biçimine, Türkiye’deki pet sahiplerinin en çok nelere ihtiyaç duyduğu düşünülerek karar verildi. Süpermarketin kurucuları, önce dünyadaki tüm pet fuarlarını gezdi. Birçok yurtdışı mağaza konseptini gözlemledi. Son olarak Portekiz’de gördükleri bir örneği geliştirerek Türkiye’de uygulamaya karar verdi. Yani hem perakende hem de toptan olarak herkese ürün satacak bir konsept geliştirdiler. Bu sayede petshop ve pet klinikleri, satacakları ürünleri almadan önce yakından görebiliyorlar.

YAZIN EN ÇOK CAN YELEĞİ SATILIYOR

En çok satan ürünlerin başında her zaman mamalar geliyor.
Onu genel ihtiyaç statüsündeki kedi kumu takip ediyor. Koku yapmama özelliği taşıyanlar tercih ediliyor.
Şampuanlar ve catnip spreyleri de çok popüler. Catnip spreyi, kediyi büyüleyen bir malzeme. Tırmalama tahtasına sıkıyorsunuz, kediniz sadece oraya tırnak atıyor.
Yaz aylarında özellikle tatil beldelerine giden hayvan sahipleri yüzen oyuncakları tercih ediyor.
Seyahatlerde hayvanları rahatlıkla taşıyan çantalar rağbet görüyor.
Tekne sefaları için can yelekleri alınıyor.
Sıcak günlerde sokakta vakit geçiren kedi ve köpeklere, trafikte rahat etmelerini sağlayan fosforlu tasmalar takılıyor.
Yazlıkların bahçelerine kuş yuvaları yerleştiriliyor.

Hakan GENCE hgence@hurriyet.com.tr

Pako pano

Bu güzeller güzeli misket oğlan ve kardeşlerine iyi bakılacakları yuva arıyoruz. İç ve dış parazit iğneleri yapıldı. Tuvalet alışkanlıkları var. Kıtır kıtır kuru mama yiyorlar. Oyuncu ve çok sağlıklılar. Onlara yuvanızı açar mısınız? İstanbul. Tel: (216) 384 51 65 - (543) 254 65 77.

2 aylık gri - beyaz güzel ve uslu kıza sevgi dolu yuva arıyoruz. İç ve dış parazit tedavileri yapıldı. Çok sağlıklı. Tel: (555) 986 97 30
X