Gündem Haberleri

  Hayvanları uğruna alevlerin içine daldı

  Engin ÖZMEN Gökhan BALCI / DHA
  11.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Edirne’de önceki gün Leman ve Mehmet Celepgezer kardeşlere ait 2 katlı ahşap binada yangın çıktı. Kısa sürede tüm evi saran alevler nedeniyle ahşap bina yaklaşık 2 saat içersinde kül oldu. Yangın sırasında evde olan ve baktığı hayvanları kurtarmaya çalışan ve Osteoporoz (kemik erimesi) hastalığı olduğu için yürümekte güçlük çeken 64 yaşındaki Leman Celepgezer ise alevlerin ortasında kalarak can verdi.

  Komşuları, emekli ilkokul öğretmeni ve Edirne Hayvanları Koruma Derneği eski başkanı olan Leman Celepgezer’in evinde çok sayıda kedi ve köpeğe bakarak onlara yemek verdiği söyledi. Kadının komşusu Gülgün Gülcü, Celepgezer’in yangın sırasında dışarı çıkarak bağırdığını daha sonra da baktığı hayvanları kurtarmak için yeniden eve girdiğini anlatarak şunları söyledi: “Hayvansever bir kadındı, çok hayvan bakardı evinde. Yangın çıktığında hayvanlarını kurtarmak için içeri girdi. Onları kurtarayım derken kendi canından oldu. Kapıyı açsa zaten onlar kaçardı dışarı. Bazıları kaçtı ama yanan kedi ve köpeklerler de var içeride ama kaç tane bilemiyoruz.”

  Emekli öğretmen Leman Celepgezer’in evinde baktığı köpek ve kedilerin birçoğu yangından kurtuldu. Sabah erken saatlerde evdeki soğutma çalışmalarını tamamlamak için tekrar gelen itfaiye ekipleri evin üst katlarında su sıkarken, Edirne Belediyesi’ne bağlı Kedi ve Köpek Barınmaevi ekipleri de evin içinde ve arka bahçesinde kalan hayvanları almaya çalıştı. Yangının ardından tekrar eve girdiği tahmin edilen kedi köpekleri dışarı çıkarmaya çalışan ekipler sadece 2 köpeği yakalayarak evden çıkardı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı