"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin  Abla

Hayvanlara eziyet edenler hapisle cezalandırılmalı

Son zamanlarda ülke genelinde, hayvana yönelik şiddetin arttığı görülüyor. Yeni anayasa kapsamında hayvanlara eziyet edenler hapisle cezalandırılmalı.

Sevgili Feyza Hanım, duyarlı kişiliğiniz ve hayvanseverliğinize güvenerek, yıllardır hayvan hakları konusunda mücadele veren biri olarak, köşenizden Başbakanımıza seslenmek istiyorum...
Başbakanımızın, STK’larla (Sivil Toplum Kuruluşu) sık sık yapmış olduğu toplantılar sırasında, aralarında Yonca Evcimik, Ömür Gedik gibi ünlü isimlerin de bulunduğu hayvanseverlere verdiği sözlerin arkasında olduğunu biliyoruz.
İster evcil, ister yaban hayvanı olsun, doğadaki tüm canlılara eziyet eden ve öldürenler mutlaka hapisle cezalandırılmalı...
Yeni hazırlanan anayasa kapsamında “Hayvan Hakları”nın yeni düzenlemesi mutlaka olmalı.
Son zamanlarda ülke genelinde, hayvana yönelik şiddetin arttığı görülüyor.
Belediyelerin kuduz bahanesiyle köpekleri toplu halde öldürtmeleri, ihmal yüzünden donarak ölen hayvanlar, halk tarafından zehirlendiği söylenen sokak hayvanları yüreğimizi yakıyor.
Unutulmamalı ki, sevgi ve şiddet toplumun iki zıt yönünü oluşturuyor.
Giderek artan hayvana ve insana şiddet olayları göz önüne alınırsa, toplumumuzun ne kadar sevgiye ihtiyaç duyduğu anlaşılıyor.
Saygılarımla...
Süsen Erkuş (Eski Doshayat üyesi)

Kürk cinayettir! Bu suça ortak olma

Her yıl milyonlarca hayvanın deri ve kürkleri için öldürülmesine neden olan Uluslararası Deri ve Kürk Fuarı, Yeryüzüne Özgürlük Derneği tarafından protesto ediliyor.
Dernek, hayvan hakları savunucularını ve zulmün karşısında olan herkesi, bu zulüm endüstrisini protesto etmek için kürk-deri karşıtı hareketlere katılmaya davet ediyor.
Sloganları da “Kürk cinayettir! Bu suça ortak olma!” Kürk ve deri endüstrisinde çakal, vaşak, karakulak, leopar, kunduz, misk faresi, su samuru, rakun, fok gibi evcil olmayan birçok hayvanın yanında artık milyonlarca kedi ve köpeğin de kullanıldığı görülüyor.
Tuzaklarla yakalanan bu hayvanlar, çiftliklere tıkılmak suretiyle, belkemiği ve boyun kırma, tel ile boğma, canlı canlı yüzme, cinsel organından elektrik verme, kimyasallarla zehirleme gibi inanılmaz süreçlerden geçirilerek katlediliyor.
Bu endüstri, hayvanların katledilmesi sırasında oluşan atıklar yoluyla, suyu ve çevreyi de ciddi derecede tehdit ediyor...

Yeryüzüne Özgürlük Derneği/ Kampanya için Facebook etkinlik grubu: https://www.facebook.com/events/303927936288848/

Ablamın beraber olduğu evli adama ben de aşık oldum

Merhaba Güzin Abla, ben 17 yaşında bir kızım. 28 yaşında bir ablam var. Ablam bir adama aşık ama adam evli ve iki çocuğu var. Ablamla bu adamın ilişkisini öğrenmeden önce ben de ona karşı bir şeyler hissetmeye başlamıştım. Şimdi bu duyguyu içimden atamıyorum. Sence ne yapmalıyım?
Rumuz: kararsız

Sen de, ablan da çok hatalı bir yoldasınız. Hele sen, bu evli ve iki çocuklu bir adamın sana ne verebileceğini sanıyorsun? Hem sanki dünyada erkek kalmamış gibi nedir bu abla-kardeş aynı adama aşık olma yanılgısı? Bence ablanı da etkilemeli, bu saçmalıktan bir an önce vazgeçmelisiniz.

X