ANTALYA HABERLERİ

Hayvan Severlerden, Alanya Belediyesi Hayvan Barınağı’na Ziyaret

IHA
15.10.2015 - 09:49Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ'NDE YAŞAYAN YERLEŞİK ALMAN VATANDAŞLARIN KURDUĞU TABİİ HAYVAN SEVGİSİ DERNEĞİ ÜYELERİ ALANYA BELEDİYESİ DEMİRTAŞ HAYVAN BARINAĞINI ZİYARET ETTİ

IHA

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde yaşayan yerleşik Alman vatandaşlarının kurduğu Tabii Hayvan Sevgisi Derneği üyeleri Alanya Belediyesi Demirtaş Hayvan Barınağını ziyaret etti.
Tabii Hayvan Sevgisi Derneği üyeleri Alanya Belediyesi Demirtaş Hayvan Barınağını ziyaret etti. Alanya’da yaşayan yerleşik Alman vatandaşlarının kurduğu Tabii Hayvan Sevgisi Derneği Başkanı Heidi Marie Pikcel’in de katıldığı ziyarette, üyeler ve hayvan severler tarafından merkezde bulunan hayvanlar için kuru mama bağışlandı.
Demirtaş Hayvan Barınağını gezen dernek üyelerine, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kenan Ersoy, barınakta bulunan hayvanlar ve beslenme yöntemleri hakkında bilgi verdi.
YILDA 30 TON HUBUBAT, 30 TON ET
Barınakta bulunan hayvanların beslenme ve bakım çalışmaları hakkında üyelere bilgi eren Ersoy, barınakta bir yılda 30 ton hububat, 30 ton et, 10 ton kuru mama, 10 ton yaş sebze meyve, yaklaşık 70 bin TL tutarında ilaç ve tıbbi sarf kullanıldığını belirterek, dışarıdan pişmiş gıda ve yemek artığı almadıklarını vurguladı. Ersoy, “Dışarıdan sadece kuru mama ve dondurulmuş gıda alıyoruz. Her gün yemekler taze olarak hazırlanmakta ve saat 13.00’ da her köpek için ayrı mama kaplarında verilmektedir” dedi.
200 HAYVAN KAPASİTESİ İLE ÇALIŞILIYOR
Kapasite attırma ve modernleşme çalışmaları ile barınağın 200 hayvan kapasitesine ulaştığını anlatan Ersoy, “Şu an buna rağmen kapasitenin çok üzerinde hayvan sayısı ile çalışılmaktadır. Veteriner Müdürlüğü olarak tüm faaliyetlerimizi gerçek hayvan dostlarının katılımı ve desteği ile yerine getiriyoruz. Bütün amacımız, sadece barınaktaki değil sokaklardaki hayvanlarında yaşam kalitesini yükselterek iyi bir yaşam sağlamaktır” diye konuştu.
ALANYA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR VE DESTEK
Alanya Belediyesin hayvan hakları ve sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini belirten Tabii Hayvan Sevgisi Derneği Başkanı Heidi Marie Pikcel ise, “Barınakta her şeyi yerinde gördük. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünü ve ekibini kutluyorum. Yemekler burada taze olarak hazırlanıyor. Bakım ve beslenme konusunda gerçekten örnek bir uygulama var. Biz her zaman Alanya Belediyesi ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hayvan Severlerden, Alanya Belediyesi Hayvan Barınağı’na Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayvan Severlerden, Alanya Belediyesi Hayvan Barınağı’na Ziyaret haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı