Gündem Haberleri

  Hayvan sevdiği için dövüldü

  DHA
  19.09.2014 - 10:52 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Çiğli İlçesi’ne bağlı Harmandalı Mahallesi’ndeki bir sitede oturan 24 yaşındaki Deniz Akburak, sahipsiz hayvanlara baktığı için tartıştığı komşuları tarafından dövüldüğünü söyledi.

  Harmadanlı Mahallesi’nde bulunan Yurt Kent Sitesi’nde oturan Deniz Akburak’ın hayvan sevgisi başına dert oldu. Site içinde, sahipsiz köpeklere bir bölüm yapıp onları beslediği için kendisine kızan komşularıyla aralarında tartışmalar yaşandığını anlatan Akburak, son olarak saldırıya uğradığını öne sürdü. Kendisine vurduklarını söylediği biri kadın 4 komşusu hakkında şikayette bulunduğunu anlatan Akburak, yüzünde ve vücudunda morluklar oluştuğunu, iki gün iş göremez roporu aldığını dile getirdi.

  Amacının site çevresindeki sahipsiz sokak hayvanlarını kısırlaştırıp, onlara sıcak bir yuva bulmak olduğunu belirten Deniz Akburak, bu aynı sitede oturan yabancı komşularından destek gördüğünü, diğerlerinin ise kendini darp etmelerinin kabul edilemez olduğunu kaydetti. Yurtdışından da sahipsiz sokak hayvanlarının bakımı, kısırlaştırılması ve beslenmeleri için destek geldiğini anlatan Deniz Akburak, baktığı köpeklerin ise dövülüp işkence gördüğünü belirterek, "Siteye taşındığımızda bu bölgede zorluklar içinde yaşamaya çalışan 24 köpeği ve çok sayıda kedi vardı. Birçoğu hasta ve sakat, tek başına yaşamını sürdüremez durumdaydı. Hem yabancı komşularım hem de ben yurtdışından gelen yardımlarla bu köpeklerin ve kedilerin tedavisini yaptırarak yurt dışında sahiplendirdik. Geriye ise 3 tane köpek kaldı. Ancak onlara bile tahammül edemiyorlar" dedi. Kendisine tepki gösterenler arasında bir kadının da bulunmasının kendisini daha çok üzdüğünü dile getiren Akburak, yaşananlara yabancı komşularının da tanık olduğunu ve tedirginlik yaşamaya başladıklarını söyledi.

  Hayvan sevdiği için dövüldü

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı