BURSA HABERLERİ

Hayvan Pazarı Yer İhalesi İptal

IHA
30.07.2015 - 14:00Son Güncelleme :

İHALE BEDELİNE TEPKİ

IHA

Bursa’nın İnegöl ilçesinde hayvan pazarında kurbanlık satış yeri kiralama ihalesi, büyükbaş hayvan satış yerlerinin açılış bedeline gelen itirazlar üzerine iptal edildi. Sert tartışmaların yaşandığı ihale yeniden yapılmak üzere ileri bir tarihe ertelendi.
İnegöl Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın ve Mali Hizmetler Müdürü Osman Hatipoğlu’nun huzurunda yapılan ihale, küçükbaş hayvan kotra yerlerinin kira satışlarıyla başladı. Sıra büyükbaş hayvan satış yerlerinin kiralanmasına geldiğinde, şartnamede 650 lira yazan başlangıç fiyatı yerine bin 200 liradan başlamasına, ihaleye katılan vatandaşlar tepki gösterdi. İhale başlamadan önce şartnamede sehven 650 lira yazıldığını ifade eden Başkan Yardımcısı Sabri Günaydın, itirazların devam etmesi üzerine ihaleyi iptal etti.
Günaydın, “Her sene olduğu gibi havyan pazarımız Doğu ve Güneydoğu’dan gelen hayvan üreticileri için büyük cazibe merkezi haline gelmektedir. Geçen sene açık artırma suretiyle yapılan hayvan satış kotralarını bu yıl da aynı usulle devam ettirmekteyiz. Küçükbaş hayvan kotra birim fiyatları 650 liradan, büyükbaş hayvan kotra birim fiyatları ise bölgelere göre farklılık göstermektedir. Küçükbaş hayvan kotraları bir, büyükbaş hayvan kotraları ise azami 5 adet olmak üzere satışa çıkmaktadır. Satış bedelleri peşin olarak tahsil edilmektedir. Şartları yerine getirip, ücretlerini peşin yatırarak hayvan üreticileri önümüzdeki sene için yerlerini rezerve etmektedirler” dedi.
HAKSIZLIK OLUR
Küçükbaş hayvan kotralarının satışının ardından başlayan büyükbaş hayvan kotralarının başlangıç fiyatının bin 200 lira olmasına itiraz eden satıcılar, başlangıç fiyatının şartnamede yazdığı gibi 650 liradan olmasını istedi. Bunun üzerine ihaleyi iptal eden Günaydın, “İhale Kanunun 31’nci maddesi çerçevesinde ihale onayı belediye başkanına aittir. 15 gün içinde onaylarsa geçerli olur, onaylamazsa geçerli olmaz. Şartnamede büyükbaş hayvan kotra birim fiyatı yanlış yazılmış. Bunu başta söyledik. Geçen sene en düşük fiyat bin 200 lira. Bu fiyatlandırma üzerinden vatandaşlar kotraları rezerve ettiler. Bin 200 liraya rezerve edilmiş yeri bugün 650 liradan satışa sunmak, rezerve parasını ödeyen vatandaş için haksızlık olur” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Hayvan Pazarı Yer İhalesi İptal hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayvan Pazarı Yer İhalesi İptal haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı