ADANA HABERLERİ

Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Toplantısı

IHA
26.02.2015 - 15:24Son Güncelleme :

HAYVAN SAĞLIĞI VE YETİŞTİRİCİLİĞİ ŞUBE MÜDÜRÜ SONAY ASLAN

IHA

Adana’da, “Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi” kapsamında eğitim toplantısı yapıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fatih Asak, Adana’da 2014 yılı hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmalarında başarılı olunduğunu, bu başarının 2015 yılında daha da katlanarak artacağını söyledi. Genelgenin veteriner hekimler, teknikerler ve teknisyenleri için yol gösterici olduğunu belirten Asak, başarılı bir çalışma ve hedeflere ulaşma açısından bu genelgenin çok iyi takip edilip uygulanması gerektiğini kaydetti. Asak, bu program kapsamında yapılacak çalışmaların, hiçbir aksaklığa mahal vermeden sürdürülmesi, karşılaşılan veya karşılaşılabilinecek olumsuzluklar hakkında ilgili şube müdürlüğüne zamanında bilgi verilmesi gerektiğini söyledi.
Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Sonay Aslan ise hayvansal ürünlerin insan beslenmesindeki tartışılmaz gereksiniminin hayvan sağlığının önemini artırdırdığını belirtti. Aslan, "Hayvan sağlığı tesis edilemediğinde hayvan hastalıkları nedeniyle hayvancılık sektöründe ciddi verim kayıpları oluşmakta, insan sağlığı bu durumda olumsuz etkilenmektedir. Ülkemizin önemli bir potansiyeli olan hayvan ve hayvansal ürünlerin ihracat imkanları ortadan kalkmaktadır. Yayımlanan bu genelge bizim çalışmalarımızın yol göstericisidir. Çalışmalarımızda uygulama farklılıklarının olmaması ve çalışma düzeni açısından da genelgeye uyulması büyük önem arz etmektedir" dedi.
Toplantıda Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şubesinde görevli Veteriner Hekim Mesut Topal ve Serpil Yücel ile Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Numune Kabul Şefi Harun Akıllı tarafından hayvan hareketleri ve küpeleme, bulaşıcı ve tazminatlı hastalıklar, numune alma, aşılama programı konularında sunum yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Toplantısı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı