"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Hayvan haklarına önem verilsin

Güzin ABLA

Kadıköy'den Ahmet T.

Güzin abla, sizin hayvanlara olan sevginizi bildiğimiz Hürriyet gazetesinin ise hayvanlarla ilgili konulara her zaman gönülden yer verdiğini düşündüğümüz için buyazıyı göndermek istedik. Bizlere yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Çünkü bu hepimizi ilgilendiren bir konu. Bir hayvan dostu ve hayvanları koruma derneği üyesi olarak tüm hayvanseverleri uyarmak istiyorum. 18 nisanda yerel yöneticiler de seçilecek. İşte tüm hayvanseverlerin ellerindeki bu yetkiyi kullanma fırsatı doğmuştur. Doğa ve canlıdüşmanlarına hayvanları katledenlere seçilme şansı vermemeliyiz. Doğayı tahrip edip betonlaştıran belediyelere artık prim vermemeliyiz. Yeşil alanları çöplük haline getirenlere, insanları ve hayvanları hiçe sayıp sağlıksız bir çevrede yaşatanlara derslerini verelim.

Güzin ablamız, lütfen hayvansever ve doğa aşığı bizlerin sesini köşenizden duyurun. Seçimler bizim tek şansımızdır. Ve gerek Büyükşehir Belediyesi'ne gerek Kadıköy ve çevresi belediyelerine getireceğimiz yöneticileri seçerken, programlarında çevre, doğa ve hayvanlar için planladıkları olumlu tasarıları göz önünde bulunduralım. Oyumuzu öyle verelim. Genel seçimler açısından de Meclis'e lütfen doğaya, çevreye ve hayvan haklarına saygılı olacaklarına inandığımız kişileri seçelim. Yıllardır bir türlü çıkarılamayan hayvan hakları yasasını çıkartabilecek milletvekillerini seçelim. Onları seçelim ki insan sevdiği kadar da hayvan sever ve insan haklarına saygılı bir yönetime kavuşabilelim.

* * *

Sevgili hayvan ve doğa dostu okurum. Bu anlamlı seslenişinizi okurlarıma duyurmak bir doğa ve hayvan dostu olarak benim de görevim. Bu yüzden güzel mektubunuza hiç yorum katmadan yayınlıyorum. Bu mesajınızın ilgilenenlere ulaştığına inanıyorum.X