MERSİN HABERLERİ

Hayvan Dostları Derneği’nden İddialara Yalanlama

IHA
26.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

MERSİN HAYVAN DOSTLARI DERNEK BAŞKANI NİLGÜN DERVİŞ, BASINDA VE SOSYAL MEDYADA ALEYHLERİNDE YER ALAN HABERLERİ YALANLAYARAK, GAZETECİLERE HAYVAN BARINAĞININ FOTOĞRAFLARINI GÖSTERDİ.

IHA

Mersin Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş, "Barınaktaki hayvanlara kötü muamele yapılıyor" iddialarını yalanladı.
Derviş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında,sosyal medya ve çeşitli basın organlarında iddia edildiği gibi barınaktaki hiç bir hayvana kötü davranılmadığını, hiç bir hayvanın da açılıktan ölmediğini ifade etti.
Son zamanlarda sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmaları inkar etmeye çalışan bazı gruplarla ciddi sorunlar yaşadıklarını söyleyen Derviş, "Sanal ortamda yaşadıklarımızla hiç örtüşmeyen, bizi hiç anlatmayan bir saldırıyla karşı karşıyayız. Barınakta hayvanlarımızın açlıktan öldüğü ve barınağın kriterlere uygun işletilmediği söylendi. Daha da ileriye gidilerek bu barınaktaki yönetimin dışlanıp başka birilerinin buranın yönetimini ele alması için ciddi bir çaba harcandı. Mersin’de şu ana kadar sokak hayvanları için hiç bir varlık gösterememiş bir grubun komplosuna kurban gittik. Burada bedel ödeyen sokaklarda yaşayan yaşlı ve özel bakıma muhtaç olan hayvanlardır" dedi.
MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yardımlarıyla, 2013 yılında hayvan barınağının faaliyete başladığını belirten Derviş, "Sevgi ve merhametin ön planda olduğu, Türkiye’deki sayılı barınaklardan birine sahibiz. Son 5 aydır barınakta vahşet olduğunu öne sürerek rektörümüze ve belediye başkanımıza düzeysiz bir şekilde saldırılıyor. Barınak kapanmadı ve kapanmayacak. Bizler o hayvanlar için en iyi şekilde çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Nilgün Derviş, açıklamanın ardından gazetecilere hayvan barınağının eski ve yeni fotoğraflarını göstererek bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Hayvan Dostları Derneği’nden İddialara Yalanlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayvan Dostları Derneği’nden İddialara Yalanlama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı