« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayret

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe maçın hemen başında Orhan'ın attığı golle yenik duruma düşerken, Evren'in gol pasını da bu golle birlikte alkışlamak isterim. Fenerbahçe'nin, kalesinde gördüğü golde ilk önce Kemalettin'e sormak isterim. Evren'in gol pası attığı sırada neredeydin? Ayrıca Orhan gole giderken Uche ne yapmak istiyordu, Högh nerelerdeydi? Amatör takımlar bile bu kadar basit gol şansı hediye etmez. Hele ki Fenerbahçe gibi bir takımda hiç olamaz. Daha bir hafta öncesinde Bursaspor maçı sonrasında Fener'i yere göğe sığdıramamıştık. Ne biçim methiyeler dizmiştik. ‘‘Harika Fenerbahçe’’ demiştik. Peki bu kadarcık kısa zamanda Fenerbahçe gibi bir takım nasıl oluyor da böylesine futbol fukarası haline gelebiliyor. İnsan ister istemez hayretler içerisinde kalıyor. Üstelik Fenerbahçe'nin oyun anlayışı da özellikle ilk yarı için, amatör takım görüntüsünde bile değildi dersek sanırım abartmamış oluruz. Oyun kurgusu orta sahada sıfır. Kemalettin doğru dürüst bir tek pas veremezken, yanındaki Moshoeu ve Mustafa Doğan ne yazık ki Kemalettin'e nazire yaparcasına, çuval dolusu yanlışlar yaptılar.

Erol'un sol kanattaki saçmalıkları, ne hücum anlayışına ne de savunma adamlığına yakışmadı. Sağ kanattaki İlker ve Tayfun'un da görüntüleri pek farklı değildi.

Kocaelispor orta sahayı başarıyla kontrol ederken özellikle Evren'in futbol görüntüsü iyilerin de ötesinde güzellikler verdi. Evren elbette bu futboluyla Mustafa Denizli'ye de mesaj verdi. Mert ve Zeki'nin orta sahadaki olumlu futbolları Fenerbahçe'nin bu alanda kilitlenmesine neden oldu. Okocha'nın attığı gol tüm Fenerbahçeliler'i ümitlendirdi ama bu Fenerbahçe'nin maçı kazanmaya niyeti yoktu. Nitekim Kaan Dobra, Kocaelispor'un galibiyetini ilan eden nefis bir gol attı.

Bu arada Otto Bariç'in son haftaların en formda futbolcusu Faruk'u oyundan alıp, yerine Boliç'i sahaya sürmesine hiç bir şekilde anlam veremiyorum. Kısacası Fenerbahçe, tepeden tırnağa yanlışlar dolusuyla şampiyonluk yolunu kendi kendine tıkadı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler