TEKİRDAĞ HABERLERİ

Hayrabolu'dan kısa kısa

AA / Sedat Kara
24.02.2016 - 11:35Son Güncelleme :

Hayrabolu'da Av Sezonu Sona Erdi

AA / Sedat Kara

TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Cengiz İnançlı, 2015-2016 av sezonunun sona erdiğini belirtti.

İnançlı yaptığı açıklamada, 15 Ağustos tarihinde başlayan av sezonunun 21 Şubat Pazar günü sona erdiğini söyledi.

Avcıların yasağa uyması gerektiğini ve denetimlerin aralıksız süreceğini ifade eden İnançlı şöyle konuştu ;

"Bir çok hayvanın üreme dönemine girdiğini ve avcılarımızın av yapmamaları, yaban hayatını rahatsız etmemeleri ve desteklemeleri gerekiyor. Hayvanlarının eşleşme, üreme ve yavru büyütme dönemini kapsayan bu sürede avcılık yapılması doğru değildir. Av sezonu kapanış tarihinden sonra avlanmak kesinlikle yasaktır”dedi.

İnançlı, yasak kapsamına giren hayvanların avlanması halinde avcılar hakkında idari para cezası uygulanacağı ifade etti.

- Belediye Başkanı Altayoğlu'na sürpriz doğum günü kutlaması

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu için belediye personeli sürpriz doğum günü kutlaması hazırladı.

Belediye meclis salonunda bir araya gelen belediye personeli ve Altayoğlu 41. yaşını kutladı.

Altayoğlu, hazırlanan kutlama için teşekkür etti, mutlu olduğunu ifade etti.

- Hayrabolulu Üreticilere Mera Islahı ve Yönetimi Semineri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Hayrabolulu üreticilere yönelik olarak 'Mera Islahı ve Yönetimi' semineri verildi.

Tekirdağ Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Arslan, Hayrabolu Ziraat Odası Toplantı Salonu'da düzenlenen seminerde, Tekirdağ'ın yapısı ve meralar konusunda bilgiler verdi.

Tekirdağ İl genelinde 325 bin dönüm meraya sahip olduklarını ifade eden Arslan, bunun 90 bin dönümü Hayrabolu'da, ayrıca hayvancılık konusunda da Hayrabolu'nun Tekirdağ'ın önde gelen ilçelerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

Hayrabolu'da tarım ve hayvanlığın önemli bir paya sahip olduğunu belirten Arslan, “Biz şuana kadar 34 mahallenin 55 bin dönüm merasına gübre attık. Hayrabolu'da 7 bin 500 dönüm merasına 195 ton gübre atıldı. Mera konusunda bir çaba sarf etmeye çalışıyoruz”dedi.

Gerçekleşen seminere, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Hacet, Hayrabolu Ziraat Odası Başkanı Bülent Can, Muhtarlar Derneği Başkanı Gürol Orta ve mahalle muhtarları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Hayrabolu'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayrabolu'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı