ANKARA HABERLERİ

Haymana’da ‘geçici’ çile

Sedat CENİKLİ
23.04.2016 - 14:22Son Güncelleme :

Büyükşehir’in, Haymana-Ankara arasında yürüttüğü yol genişletme çalışması nedeniyle belirlenen geçici yoldaki bozukluklar, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Haymana’ya gidip gelen memurlar BİMER’e şikayette bulunurken, Belediye ekipleri geçici yolda yama çalışması başlattı.

Sedat CENİKLİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü Haymana-Ankara arası yol genişletme çalışması nedeniyle belirlenen geçici güzergâhtaki yol bozuklukları, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Bölge trafiğini rahatlatmak amacıyla uzun zamandır devam eden duble yol çalışması için Haymana-Ankara arası ulaşım 8 Nisan’dan itibaren Boyalık, Culuk ve Cingirli mahallelerinden sağlanıyor. Geçici güzergâh Boyalık Köyü Yolu ayrımında başlıyor. Yol ayrımından 6.8 kilometre uzaklıktaki Oyaca Mahallesi’ne ulaşım normal güzergâhtan sağlanırken, Haymana istikametine gitmek isteyen vatandaşlar uyarı levhalarıyla Boyalık Yolu Köyü yoluna yönlendiriliyor. Ankara’ya 77 kilometre uzaklıktaki Haymana ile güzergâh değişiminin başladığı nokta arasındaki normal mesafe 24 kilometre iken geçici güzergâhta bu mesafe 33 kilometreye yükseliyor. Vatandaşların çilesi geçici güzergâhın 9’uncu kilometresinde başlıyor. Boyalık Mahallesi’ne kadar düzgün olan yol, mahallenin çıkışından itibaren bozuluyor. Sürücüler, çok sayıda çukur ve tümseğin olduğu yolda ilerlemeye çalışırken zor anlar yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri geçici güzergâhtaki yol bozukluklarını gidermek için yama çalışması başlatırken, vatandaşların şikayetleri devam ediyor.

YOLCULUK YARIM SAAT UZADI

İlçe sakinleri ile Ankara’da yaşayan ancak bölgedeki kamu kurumlarında çalışan devlet memurları, yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlattı:
“Normal güzergâhta yol çalışması olduğu için geçici bir güzergâh belirlendi. İnsanlar buraya yönlendirildi. Ancak bu uygulama yapılırken, geçici olarak belirlenen yoldaki bozukluklar giderilmediği için faturası vatandaşa çıktı. Yolda ilerlemek çok zor. Bir sürü tümsek ve çukur var. Bazı yerlerinde asfalt kalmamış. Çukurlara düştüğümüz için lastikler patlıyor, araçlar zarar görüyor. Mesafenin artmasına, yoldaki bozukluklar da eklenince yolculuk süremiz yaklaşık yarım saat daha uzuyor.

BİMER VE MAVİ MASA’YA ŞİKAYET

Yol bozukluklarının giderilmesi için Başbakanlık İletişim Merkezi ve ALO 153 Mavi Masa’ya şikayetlerde bulunduk. Sonunda belediye ekipleri asfalt yama çalışması başlattı. Ama çok geç kalındı. İnsanlar bu güzergâha yönlendirilmeden önce yoldaki bozuklukların giderilmesi gerekiyordu. Araçlarımız zarar görmesin diye 5 kişi anlaşıp, işe her gün farklı birinin aracıyla gelip gidiyoruz. Yol çalışmasının bitmesine daha çok var. Bu yüzden şu an kullandığımız geçici yoldaki bozuklukların kısa sürede giderilmesini istiyoruz.”

Etiketler: çalışma

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Haymana’da ‘geçici’ çile hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haymana’da ‘geçici’ çile haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:50
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı