ANKARA HABERLERİ

Haymana’ya termal fakülte teklifi

Hürriyet Haber
01.08.2015 - 01:14 Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, termal turizm faaliyetlerine katkı sağlaması amacıyla Haymana’da Termal Sular ve Sağlık Turizmi Enstitüsü ve Turizm İşletmesi açılması için TBMM’ye kanun teklifi sundu.

Hürriyet Haber

Termal kaynaklar açısından Türkiye’nin en zengin bölgelerinden biri olan Ankara’nın Haymana ilçesinde, olanakların değerlendirilmesi amacıyla CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Haymana’da Termal Sular ve Sağlık Turizmi Enstitüsü ile Turizm İşletme Fakültesi açılması için TBMM’ye kanun teklifi sundu.
Nazlıaka, TBMM Başkanlığı’na sunduğu teklifin gerekçesinde, Haymana’nın termal kaynaklar açısından Türkiye’nin en zengin bölgelerinden biri olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

BÜYÜK CANLILIK GETİRECEK

“Ankara’nın ilçeleri doğal zenginlikleri, kendine özgü ürünleriyle büyümeye ve gelişmeye uygun bir yapı arz etmektedir. Buna rağmen Ankara’nın merkezi ile ilçeleri ve kırsal kesimi arasındaki sosyal dengesizlikler her geçen yıl daha da artmaktadır. İlçelerimizden kent merkezine olan göç bir türlü önlenememektedir. Haymana’ya açılması teklif edilen Termal Sular ve Sağlık Turizm Enstitüsü ile Turizm İşletme Fakültesi bu ilçemize sosyal ve ekonomik anlamda büyük bir canlılık getirecektir.

TURİZM MERKEZİ OLACAK

Haymana hem bölgenin hem de ülkemizin termal ve sağlık turizmi açısından önemli bir merkezi olacaktır. Haymana’da ortaya çıkacak bu gelişme zengin termal kaynaklara sahip diğer ilçelerimizde de ciddi gelişmeye neden olacaktır. Ankara’nın turizmde istenilen noktaya gelmesi için Ankara’nın termal kaynaklarının değerlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Haymana ilçemize açılacak bu enstitü ve fakülteyle başkent turizmine olduğu kadar ülke turizmine de büyük katkı sağlayacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Haymana’ya termal fakülte teklifi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı