ANKARA HABERLERİ

Haymana’da Tarım Zirve Yapacak

IHA
24.08.2015 - 18:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Türkiye’nin önemli tahıl ambarlarından olan Ankara’nın Haymana ilçesinde tahıl üretiminin artması için Haymana Ziraat Odası tarafından önemli bir çalışma başlatıldı.
Ankara Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı ve Haymana Ziraat Odası Halil İbrahim Balıkçı, Haymana’nın tarımda yükseleceğini ve çiftçiler ile bu konuda bir çalışma yapacaklarını belirtti. Haymana’da yetişen soğan, arpa, kavun, patates, pancar ve buğday gibi çeşitli tahıllardan sonra yaptıkları analizde çok verimli bir toprağa sahip olduklarını belirten Balıkçı şunları söyledi:
"Haymana’nın taşı da toprağı da altın. Kaliteye meyilli bir toprak yapısına sahibiz. Bunun yanında Haymana’nın havası ve toprağının üzüm yani bağcılığa da uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu işler ile uğraşan çiftçilerimiz yok. Bizlere Haymana’da ki çiftçilerimiz, her an yaptığı ekilişleri bilgilendirmeli."
Türkiye tarımında bir devrim yapacaklarını belirten Balıkçı, "Haymana’da önemli işlere imza atmaya devam edeceğiz. Çiftçilerimizi bilgilendirerek, beraber ortak bir devrime imza atacağız. Yapacağımız projeler ile öncelik, buğday, arpa, soğan ve kavun olacak. Bu projelerde başarılı olursak, hem Türkiye tarımı, hemde biz kazanacağız. Bunların yanı sıra, Kavun ve pancar da da önemli bir geliştirme programı hazırlayacağız. Geliştirme programımız ile çiftçilerimize bir seminer vermeyi düşünüyoruz. Polatlı’ya giderek mallarını satan çiftçilerimize elde ettiklerini ürünü Haymana’da satmasını sağlamak için elimizden gelen ne var ise bunları yapmaya özen göstereceğiz" diye konuştu.
Haymana’nın çiftçilerine çok iş düştüğünü ve beraber bir analiz yapmaları gerektiğini vurgulayan Balıkçı, "Burada bizim tek çıkarımız, çiftçilerimiz bunun ile ilgili çiftçilerimizin kendi çıkarları için bu projelere destek vereceğine canı gönülden inanıyorum" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Haymana’da Tarım Zirve Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haymana’da Tarım Zirve Yapacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı