Gündem Haberleri

  Hayırsız evlat!

  Seçkin KIRARSLAN/ZONGULDAK, (DHA)
  26.01.2006 - 16:45 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ta oturan 15 yaşındaki O.T, babasının evde sakladığı 6 bin 500 Euro ile 6 bin doları internet kafelerde ve taksiyle dolaşarak yedi.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) elektrik ustası olarak çalışan Mehmet Topova, yıllardan bu yana biriktirdiği parayı dövize ve altına çevirerek evinde sakladı. İlköğretimi bitirdikten sonra okumayan O.T., 6 bin 500 Euro'yu babasının sakladığı yerden çeşitli tarihlerde 50 ve 100 euroluk banknotlar halinde alarak arkadaşlarıyla birlikte internet kafelerde, taksi tutup şehir dışında gezerek harcamaya başladı. Lüks yaşantıya özenen O.T., 6 bin 500 Euro'yu bitirdikten sonra 6 bin doları da yine aynı şekilde alarak arkadaşlarıyla harcamaya devam etti. İki ay içerisinde 6 bin 500 Euro ile 6 bin doları harcayan O.T., parasız kalınca bilezik ve Cumhuriyet altınlarından oluşan ziynet eşyalarını almaya başladı.

  Kuyumcuların bilgi vermesi üzerine evden aldığı bilezikleri kuyumcular çarşısında bozduran O.T.’den şüphelenen polisler, durumu Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şubesi ekiplerine bildirdi. O.T., arkadaşları E.Ç. ve S.A. ile birlikte Çocuk Şubesi’nde verdiği ifadesinde, bilezikleri evinden aldığını söyledi. Bunun üzerine baba Mehmet Topova’ya haber verildi. Çocuk Şubesi’ne gelene kadar döviz ve altınlarının alındığından habersiz olan Mehmet Topova’ya durum izah edildi. Altınların satılmadan oğlu O.T.’nin yakalandığına sevinen Mehmet Topova, eve gittiğinde dolar ve Euro'larının olmadığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

  Yaşları küçük olduğu için ifadeleri alınamayan üç arkadaş, savcılık tarafından serbest bırakılırken, hergün aynı çocukları taksimetre açarak sabahtan akşama kadar gezdiren 2 taksici ‘cürum malı yemek’ suçundan gözaltına alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı