Eğitim Haberleri

  Hayırseverlerden eğitime 3 milyonluk destek

  DHA
  05.04.2016 - 17:28 | Son Güncelleme:

  Denizli’de işadamları Oktay ve Turgay Mersin kardeşler, kente üç eğitim kurumu kazandırarak eğitime 3 milyon 250 bin lira tutarında destek verecek.

  Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Vali Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever işadamı Oktay Mersin eşi Ümran Mersin, oğulları İrfan Can ve Canberk Mersin, gelini Selen Mersin, torunu İpek Mersin, Turgay Mersin ve oğlu Ege Mersin katıldı. Otomotiv ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Oktay Mersin ve kardeşi Turgay Mersin, eğitime verecekleri 3 milyon 250 bin lira tutarındaki protokolü Vali Şükrü Kocatepe ile birlikte imzaladı. Protokole göre Adalet Mahallesi’nde bulunan Özel Eğitim Anaokulu’na Oktay Mersin’in, Bahçelievler Mahallesi’ndeki ortaokula Turgay Mersin’in adı verilecek. İki kardeş ayrıca anneleri Hacı Nadire Mersin’in adının verileceği Sarayköy Cumhuriyet İlkokulu’na 500 bin lira harcayarak dört derslikli ek bina yaptıracak.

  Protokol imza töreninde konuşan işadamı Oktay Mersin, aile olarak eğitime geçmişten bu yana destek verdiklerini, babaları adına okul yaptırdıklarını belirterek, "Sarayköy’deki Hacı İrfan Mersin Ortaokulu’nun protokolü şuan gözümün önüne geliyor. Rahmetli babamın o protokol imza töreninde, temel atma töreninde ve dönemin Başbakanı ve birçok Bakanının katılımı ile gerçekleştirilen açılışta yaşadığı heyecanı şu an bizlerde yaşıyoruz. Ailemizin bütün fertleri buradayız. Oğullarım, kardeşim, eşim, yeğenim, gelinim ve torunum hep birlikte buradayız. Bugün benim ve kardeşim adına yaptırmayı taahhüt ettiğimiz okullar ilerde eşim, evlatlarım ve torunum adına da devam etsin arzusundayız" dedi.

  Hayırsever işadamı Turgay Mersin ise, "Babamızdan gelen hayırsever duyarlılığımıza bugün bir yenisini ekledik. İnşallah çocuklarımızda aynı duyarlılıkla devam edip bu ismimizin daha yukarılara taşınmasına, daha büyük, daha farklı okullar yaptırılmasına vesile olsunlar istiyorum. Okulumuzun Denizli’mize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Vali Şükrü Kocatepe ise Mersin Ailesi’ne eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Kocatepe, "Mersin Ailesi’nin bugün eğitime 3 milyon 250 bin liralık destekleri var. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Onlar sağ olsunlar Denizli ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca emekleri, sermayeleri ve bilgi birikimleriyle ülkemiz için çok önemli görev ifa ediyorlar" dedi.

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı