Eğitim Haberleri

  Hayırseverden eğitime destek

  DHA
  09.08.2014 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Ankaralı işadamı İdris Kahraman, Serik Endüstri Meslek Lisesi’nin atölye binasının ikinci katını yaptırmak için eğitime 300 bin liralık destek verdi.

  Serik Endüstri Meslek Lisesi’nin atölye binasının 2’nci katının yapımını üstlenen hayırsever işadamı İdris Kahraman, Serik Kaymakamlığı’nda protokol imzaladı. İdris Kahraman’ın babası Talip Kahraman adına yatıracağı atölye binasının protokol törenine, Kaymakam Erol Rüstemoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi katıldı. Protokol, Kaymakam Rüstemoğlu ve iş adamı Kahraman tarafından imzalandı. Törende konuşan İdris Kahraman, Ankara ve Antalya’da yakınları bulunduğunu hatırlatarak, "Bayrağımızın dalgalandığı her yer bizim toprağımız, vatanımız. Eğitim için her zaman bu tür desteklerimiz devam edecek" dedi.

  Babasının adı verilecek

  Kaymakam Rüstemoğlu ise iş adamı İdris Kahraman’a eğitime yaptığı destekten dolayı teşekkür etti. Serikli iş adamlarına da eğitime katkı yapmaları çağrısında bulunan Kaymakam Rüstemoğlu,"Atölye binasının ilk katı devlet imkanlarıyla yapıldı. İkinci katı ise 700 metrekarelik alana sahip olacak ve yaklaşık 300 bin TL’ye mal olacak. Tamamlandığında atölyeye merhum Talip Kahraman’ın adı verilecek" diye konuştu. Kaymakam Rüstemoğlu, Talip Kahraman da Serik Devlet Hastanesi’ne tomografi cihazı alarak bağışladığını hatırlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı