TEKİRDAĞ HABERLERİ

Hayırsever vatandaştan hastane bahçesine kreş

AA / Süleyman Coşkun Bozyel
27.02.2016 - 13:04Son Güncelleme :

- İbrahim Akçay, tedavi gördüğü Çorlu Devlet Hastanesi bahçesine 200 çocuk kapasiteli kreş yaptıracak- Akçay: "Benim hiç çocuğum olmadı, burada eğitim alan ve alacak olan bütün çocuklar benim çocuğum"

AA / Süleyman Coşkun Bozyel

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki devlet hastanesinin bahçesine 83 yaşındaki İbrahim Akçay, 200 çocuk kapasiteli kreş yaptıracak.

İstanbul'un Silivri ilçesi Çanta Mahallesi'nde yaşayan Akçay, Çorlu Devlet Hastanesinde tedavi gören bir yakınını ziyarete geldiğinde, hastane yönetimi ve personelinin kendisiyle yakından ilgilenmesi üzerine kreş yaptırmaya karar verdi.

Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görüşmeler ve protokol sonrası kendisine tahsis edilecek hastane bahçesindeki 520 metrekare alana 2 katlı kreş yaptıracağını belirterek, her insanın hayata bir değer katması gerektiğini söyledi.

Eşinin 6 yıl önce vefat ettiğini ve hiç çocuğu olmadığını anlatan Akçay, birikimlerini hayırlı bir iş için harcamaya karar verdiğini aktardı.

İbrahim Akçay, kreşten hem hasta çocuklarının hem de vatandaşların yararlanmasını istediğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Çorlu Devlet Hastanesine bir yakınımı ziyarete geldim. Burada çok iyi karşılandım. Daha sonra kendim de burada kısa süreli tedavi gördüm. Hastanenin Başhekim Yardımcısı Aykut Demirkıran, benimle yakından ilgilendi. Onunla hastaneye ne yapılabilir konusunu konuşurken bu fikir ortaya çıktı. Sonra da devletin tahsis ettiği yere iki katlı yaklaşık 200 çocuk kapasiteli bir kreş yapmaya başladım. Benim hiç çocuğum olmadı, burada eğitim alan ve alacak olan bütün çocuklar benim çocuğum."

Çorlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Aykut Demirkıran ise yardımın geleceğe yönelik çok büyük bir yatırım ve örnek bir davranış olduğunu dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Hayırsever vatandaştan hastane bahçesine kreş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayırsever vatandaştan hastane bahçesine kreş haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı