Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayırsever vatandaş okul yaptırdı.

  Hürriyet Haber
  10.07.2007 - 15:10 | Son Güncelleme: 10.07.2007 - 15:10

  İzmir Valisi Cahit Kıraç, hayırsever Şükran Tabaoğlu'nun eşi adına yaptıracağı 21 derslikli ilköğretim okulunun protokolünü imzaladı

  Vali Kıraç, protokol töreninde yaptığı açıklamada, Güzelbahçe ilçesi Kahramandere Mahallesi'nde yaptırılacak olan 21 derslikli Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlköğretim Okulunun bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade etti.

  Türk milletinin hayırsever olduğunu ve bir çok kurumun hayırseverlerin bağışıyla yapıldığına işaret eden Vali Kıraç, “İzmir'de de bir çok eğitim ve sağlık kurumu, hayırsever katkılarıyla yapılıyor. Bu tür bağışların örnek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

  Okulun yapılacağı bölgede kooperatifleşme olduğunu ve nüfus yoğunluğu açısından gelişmeye açık bir bölge olduğuna dikkati çeken Kıraç, “Hayırseverimiz tarafından yaptırılacak okul ile bölgedeki ilköğretim okulu ihtiyacı karşılanmış olacaktır” dedi.

  Tabaoğlu da 2001 yılında kaybettiği eşinin adının, eğitim kurumunda yaşamasını istediğini ifade ederek, okulun kasım ayında faaliyete geçeceğini söyledi.

  Konuşmaların ardından Vali Kıraç ve Tabaoğlu arasında okul yapılmasına yönelik protokol, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyfettin Yılmaz'ın da katılımıyla imzalandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı