ERZİNCAN HABERLERİ

Hayırsever işadamı Kemaliye'ye yurt yaptırıyor

DHA
02.05.2017 - 09:49Son Güncelleme :
DHA

Coşkun MENEK, ERZİNCAN (DHA) - ERZİNCANLI hayırsever işadamı Hacı Ali Akın tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağışlamak üzere 186 yatak kapasiteli yurt bloğu inşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Vali AliArslantaş, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan, Kemaliye Belediyesi Başkanı Mustafa Haznedaroğlu, İşadamı Hacı Ali Akın, eski milletvekili Tevhit Karakaya, KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, kamu kurum müdürleri ile öğrenciler katıldığı törende Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan devlet millet dayanışmasının, millet tarafında yer alan Hacı Ali Akın ismini Kemaliye’nin her sokağında gördüklerinin altını çizereke katkılarından dolayı teşekkür etti.
             Hacı Ali Akın’ın yerine konuşan oğlu Şeref Akın ise babasının hayalinin Kemaliye için herşeyi yerine getirmek olduğunu, özellikle sağlık ve eğitim alanında hayırlar yapmaya çalıştığını ifade etti. Akın; "Kapısına gelen hiç kimseyide boş çevirmedi. Akın ailesi olarak hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.                       

Vali Ali Arslantaş, Kemaliye'nin Tarihi Kentler Birliği’nin üyesi olduğunu hatırlatarak, "Kemaliye kendine has mimarisiyle, zengin biyolojik çeşitliliğiyle ve tarihi dokusunu kaybetmemiş evleriyle ülkemizin saklı cennetidir.İnşallah güzide ilçemiz sadece turizm alanında değil eğitim alanında da bölgemizin ülkemizin en önemli değerlerinden biri olacaktır.Özellikle il dışından gelen öğrencilerimizin burada eğitim görmesi ev sıcaklığı ortamına kavuşması sayesinde hem gençlerimizin hem şehrimize ve ilçemize muhabbetleri artacaktır,  hem de eğitimli bireylerin yetişmesine vesile olacaktır. Her bir öğrencimizin iyi olanaklarla eğitim görmesi yegane hedefimizdir. Bunun için özellikle sizin gibi eğitim gönüllülerinin, hemşehrilerimizin desteklerini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Gençlerimizin yetişmesinde devletimiz kadar hepimizin ortak sorumluluğu var. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları eğitim ve öğretimin daha modern koşullarda yapılmasına olanak sağlamaktadır. Erzincan’ın kalkınmasına, gelişmesine büyük katkılar sunacak. Değerli Hayırsever İşadamımız Hacı Ali Akın Beyefendi'nin yıllardır gösterdiği kadirşinaslığı,diğer gamlığını takdir ediyor,şehrimize ilçelerimize kattığı değerlerden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

Erzincanlı İşadamı Hacı Ali Akın’a çeşitli hediyelerin takdim edilmesinden sonra dualar eşliğinde 186 kişilik öğrenci yurt bloğunun temeli atıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Hayırsever işadamı Kemaliye'ye yurt yaptırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayırsever işadamı Kemaliye'ye yurt yaptırıyor haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı