« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayırlı olsun

İki ayaklı maçlardaki beklentiniz, ilk 90 dakikadaki strateji ve bu doğrultuda elde ettiğiniz skordur.

RÜŞTÜ REÇBER
SON GÜNCELLEME

Eğer skoru alırsanız da ikinci maçın ne kadar farklı ve rahat geçeceğini az çok tahmin edebiliriz. Bireysel olarak ve kalite olarak Atremitos takımı ile Fenerbahçe arasında dağlar kadar fark var. İlk 45 dakikalık bölümde Fenerbahçe birçok pozisyon üretmesine rağmen aradığı golü bulamadı. Atremitos takımı haddini bilerek, rakibi ile arasındaki farkı düşünerek maç genelince hep topun arkasına geçmeyi, kendi sahasında kalabalık olmayı ve kontraatak düşüncesi içinde oynadı.
F.Bahçe çok istenilen bir seviyede olmasa bile zayıf rakibi karşısında istediği şekilde pozisyonlara girdi. Rakibine ise ilk yarıda Volkan’ın çıkardığı topun dışında pozisyon vermedi.
İkinci yarıdaki Fenerbahçe aynı düşünce içerisindeki futbolunu 65. dakikaya kadar sürdürdü. O dakikadan sonra yorgunluk belirtileri gösterince de ileride çoğalmakta zorluk çekti.


HAKEM İŞİ KOLAYLAŞTIRDI


Pereira’nın yaptığı değişiklikler belki iki ayaklı bir maç olduğunu düşünerek söylemek gerekirse sistem anlamında bunun dışına çıkmayacağını gösterdi. Oyunu kendi sahasında kabul eden bir rakip karşısında özellikle ikinci yarıda bir takım değişiklikler yapabilirdi. Fakat bütün bunlara rağmen klas bir gol atan Van Persie takımına galibiyeti getirdi. Hakem bir deplasman takımının bulabileceği en iyi şekilde bir yönetim sergiledi. F.Bahçe’nin attığı golde Van Persie’nin yaptığı faulü görmedi. İlk yarıda sarı kartlı Caner’in ceza sahasında yaptığı çekme hareketini de görmedi. (İkinci sarıdan kırmızı kart ve penaltı)
Bir de Ba’nın 82. dakikada ceza sahası içinde rakibini düşürmesi vardı. Hakem bunu da iyi süzemedi. Üç kritik düdüğü de Fenerbahçe’nin lehine çaldı.
Ancak hakem iptal ettiği Nani’nin golünde yardımcısının kurbanı oldu. Gol temizdi.


MAÇIN ADAMI


Kritik kurtarışlara imza atan Atromitos kalecisi Gorbunov 89’a kadar takımını ayakta tutan isim oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz