Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayır partisi kuruldu

  ANKARA
  06.05.2017 - 00:16 | Son Güncelleme: 06.05.2017 - 00:17

  MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, önceki gün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaretinin ardından dün de Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile bir araya geldi.

  Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Akşener, “Demokrat Parti’nin ‘hayır’ cephesinde yer almasının, ‘hayır’ kampanyası yürütenler açısından özgül bir ağırlığı oldu. Teşekkür etmek için ziyaret ettim, ben talep ettim” dedi.

  “Ziyaret sizin için ayrı bir önem arz ediyor mu” sorusuna Akşener, “Tabii ki beraber çalıştığımız arkadaşlarımız var ama bu binaya ilk defa geldim” deyince, bir partiliden, “İnşallah son olmaz” yanıtı geldi.

  Akşener “partiler üstü bir çalışma olacak mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Esasında bir ‘hayır’ partisi kuruldu. Esas olan ‘hayır’ partisinin mensuplarının ne istediği. Şunu istiyorlar: Birbirinizle kavga etmeyin, bu bloku muhafaza edin, arttırarak devam edin. Bizim bu gayretimizin, işinden olmak pahasına ‘hayır’ kampanyasına dahil olanlar var. Çeşitli tehditlerle karşılaşanlar oldu, buna rağmen hem ‘hayır’ oyu kullandılar hem ‘hayır’ için çalıştılar.” 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı