Ege Haberleri

EGE

  Haydi omuz omuza

  Haldun AKYÜZ-Barış GEZİCİ / AKHİSAR, (DHA)
  12.08.2012 - 15:22 | Son Güncelleme: 12.08.2012 - 15:22

  Akhisar Bld Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, takımı geçen sezon şampiyonluğa taşıyan en önemli etkenlerden olan taraftar ve kentle bütünleşme konusunda bu yıl eksik kaldıklarını kabul ederek, “Hala geç kalmış değiliz. Haydi ayağa kalkalım” dedi.

  Son hazırlık maçında Nazilli Bld'yi 6-1 mağlup ederek Eskişehirspor'la oynayacağı lig randevusu öncesi moral bulan Akhisar Bld'de Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, tarihi sezon öncesinde yeterli coşkuyu yakalayamadıklarını itiraf etti. Geçen yıl şampiyonlukla sonuçlanan sezonun ilk günlerinden itibaren kentle ve taraftarlarla daha çok iç içe olduklarını kabul eden Hamzaoğlu, “Bu yıl daha az hazırlık maçı oynamış olmamız bir etken. Biz de fazla basın önüne çıkmadık. Bu durumu düzeltmek elimizde. Akhisar tarihinin en önemli sezonunda, kentimiz, camiamız coşkusunu kaybetmemeli” dedi.
  Akhisar'ın Süper Lig'de yer alan her takımdan daha fazla desteğe ihtiyaç duyacağını vurgulayan Hamzaoğlu, “Bu ligin en yeni takımı olarak manevi gücü en çok hissetmesi gereken ekip biziz. Yeni kurulan bir kadro, birlikte olmaya alışmaya çalışan bir futbolcu grubu var. Maçlarımızı Manisa'da oynayacak olmamız biraz sıkıntı yaratabilir. Ben yine de taraftarlarımızın gereken fedakarlığı yapacağını düşünüyorum. Manisa 19 Mayıs Stadı'nı her maç dolduracağımızı düşünüyorum. Biz alacağımız iyi sonuçlarla heyecan fitilini ateşleyebiliriz” diye konuştu.
  Kurdukları kadronun Süper Lig'de tutunmaya yeterli olup olmayacağı konusunda yaratılan soru işaretlerinin de yersiz olduğunun altını çizen genç teknik adam şöyle konuştu: “Yaptığımız transferlerin yeterli bulunmadığı yolunda bir izlenim var. Ben kurduğum takıma güveniyorum. Yeni kurulan her kadro gibi zaman ihtiyacımız var. Ancak transfere nokta koymuş da değiliz. Eğer takımımızın mevcut çizgisini yukarı taşıyabilecek futbolcu veya futbolcular bulursak alacağız. Şu takımı önce ligde bir görelim, bu ondan sonra bu konudaki fikirler daha kolay gelişecek.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı