MANİSA HABERLERİ

Haydi Kadınlar Geziye

IHA
07.10.2015 - 10:55Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN “HAYDİ KADINLAR İLÇELERE" PROJESİ KAPSAMINDA MANİSA’NIN TÜM İLÇELERİNDE YAŞAYAN VE İSTEYEN KADINLARA İLÇELERİ TANITMA VE KAYNAŞTIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Haydi Kadınlar İlçelere" projesi kapsamında Manisa’nın tüm ilçelerinde yaşayan ve isteyen kadınlara ilçeleri tanıtma ve kaynaştırma çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından organize edilen projede ilçelerde yaşayan ve isteyen 60-90 kişilik gruplar halinde kadınları Manisa’nın tüm ilçelerini tanıtma ve kaynaştırma amaçlanıyor.
Manisa’ya bağlı merkez ve 15 ilçeden oluşan gruplar Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlar tarafından başlatılan turlar ilk olarak Alaşehir’den başladı. Alaşehir Belediyesi basın sorumlusu Osman Oruç rehberliğinde yapılan gezilerde Alaşehir’in ören yerleri ve tarihi dokular tanıtıldı.
Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, "Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlatılan ’Haydi Kadınlar İlçelere’ projesi kapsamında diğer ilçelerden ilçemize gelen kadınları misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu proje kapsamında ilçemizin tarihi ve ören yerlerinden Toptepe, Sarıkzı Maden Suyu, Şeyh Sinan Camii ve türbesi, Kilise, Yıldırım Beyazıt Camii, Kütüphane, Kurşunlu Han, Turan Alakent ve Bakkal Şükrü tarihi evleri gibi yerler gezilip tanıtılıyor. Sevgi Yolu üzerinde gezi yapılarak esnaflarımızdan alış veriş yapılması sağlanıyor. Buradaki amacımız ilçelerimizin tanıtımını yaparken, ilçemiz esnafının da alış veriş yapmasını amaçlıyoruz. Hem kadınlarımız ilçelerimizi tanıyor,hem kadınlarımız birbirleriyle tanışıp kaynaşıyor hem de esnaflarımız alış veriş yaparak bütçelerimize destek sağlanıyor. Tanıtım kapsamının yanında esnaflarımızın alış veriş yapması ve ekonomik hayatın canlanması refah seviyemizi artıracaktır. Tüm ilçelerden gelen misafirlerimizi Çamlık Parkı’nda karşılayıp, gezi bittikten sonra yine Çamlık Parkın’dan yolcu ediyoruz.Bu tür sosyal etkinliklerimiz sürecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Haydi Kadınlar Geziye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haydi Kadınlar Geziye haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı