Ege Haberleri

EGE

  Haydi hayırlısı

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  06 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ağustos 2009 - 21:43

  Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde yeni sezonda stat paylaşımıyla ilgili yapılacak toplantıda bu konuyu da masaya yatıracaklarını belirten Altay Başkanı Niyazi Konuşmaz, İzmir kentine sponsor bulunması için profesyonel kişi veya şirketlerle çalışabileceklerini ifade etti.

  ALTAY Başkanı Niyazi Konuşmaz'ın İzmir kulüplerine ortak sponsor bulma önerisi kamuoyunda olumlu yankı yaratırken, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde yeni sezon öncesi stat paylaşımı konusunda bugün saat 14.00'te yapılacak toplantıda bu konunun da masaya yatırılacağı açıklandı. Bazı başkanlarla telefonla görüştüğünü belirten Niyazi Konuşmaz, ’’Uyumlu çalışmak için önce kriterleri belirlemek lazım. Konuyu bugün tartışıp düğmeye basacağız. Daha sonra İZVAK'ın kapısını da çalacağız’’ dedi.

  İŞİMİZ KOLAY DEĞİL

  ’’Sponsor bulmanın kolay bir iş olmadığını herkes biliyor’’ diyen Konuşmaz, ’’Bu işe girecek firma veya firmalar ne verecekleri kadar, ne alacaklarıyla da ilgilenir. Eğer fikir birliğine varırsak, işin başına profesyonel, bu oluşum adına hareket edecek tecrübeli birini getirebiliriz. Bu kişi veya şirket, İzmir kulüpleri adına gereken çalışmayı yapar, çeşitli görüşmelerde bulunarak olayın boyutunu büyütebilir’’ şeklinde konuştu.

  DESTEK SAĞLAYABİLİRLER

  Sponsorluk kavramının çok korkutucu olmaması gerektiğini de ifade eden Konuşmaz şunları söyledi: ’’Bazı firmalardan nakit para dışında destek alınabilir. Basit, ancak kulüplerin çok işine yarayabilecek sponsorluklar var. Örneğin, her kulübün yıllık uçak masrafı 30-40 bin TL'yi buluyor. Bir firma, mesela İzAir bu konuda yardımcı olabilir. Biz de bunun karşılığını imkanlar doğrultusunda veririz. Bu sezon destek vermeyeceği ifade edilen Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili de beklentilerimiz var. Bu konuda da ortak tavır geliştireceğiz.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı