ANKARA HABERLERİ

Haydi Gençler! Yaz Okulu Sizleri Bekliyor

IHA
27.07.2015 - 14:51Son Güncelleme : 27.07.2015 - 14:52

SÜREKLİ ÖĞRENMEYİ AMAÇLAYAN, BİLGİ SAHİBİ VE ÖZGÜVEN DOLU BİR GENÇLİK İÇİN HİÇBİR FEDAKÂRLIKTAN KAÇINMAYAN ALTINDAĞ BELEDİYESİ, ÇOCUKLARA VERDİĞİ ÖNEMİ YİNE GÖZLER ÖNÜNE SERDİ. ALTINDAĞ BELEDİYESİ’NE BAĞLI 16 GENÇLİK MERKEZİNDE YAZ OKULLARI AÇILIYOR.AĞUSTOS AYI BOYUNCA DEVAM EDECEK OLAN YAZ OKULLARINA, ŞU ANA KADAR YAKLAŞIK BİN 200 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI.

IHA

Sürekli öğrenmeyi amaçlayan, bilgi sahibi ve özgüven dolu bir gençlik için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Altındağ Belediyesi, çocuklara verdiği önemi yine gözler önüne serdi. Altındağ Belediyesi’ne bağlı 16 gençlik merkezinde yaz okulları açılıyor.Ağustos ayı boyunca devam edecek olan yaz okullarına, şu ana kadar yaklaşık bin 200 öğrenci kayıt yaptırdı.
YAZ OKULLARINDA HANGİ KURSLAR VAR?
Gençlik merkezlerindeki yaz okullarında kişisel gelişime katkı sağlayacak birbirinden değerli branşlardikkati çekiyor. Öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkmasında önemli bir yer tutan enstrüman ve spor kursları daha şimdiden büyük ilgi görüyor. Yüzme, okçuluk, futbol, basketbol, voleybol, hentbol, fıtness, masa tenisi, bağlama ve gitar, Altındağlı çocukların büyük ilgi gösterdiği branşlararasında yer alıyor. Altındağlı çocuklar ayrıca, tiyatro, fotoğrafçılık, kısa film ve kurgu kurslarıyla da sosyalleşme yolunda emin adımlar atıyor.
KURSLAR 1 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
Altındağ Belediyesi’nin ücretsiz yaz okullarından faydalanabilmek için Gençlik Merkezleri’ne müracaat edilmesi yeterli… 1 Ağustos’ta başlayacak yaz okullarından 10-18 yaş aralığında tüm Altındağlı gençler faydalanabilir.
“TÜM ANNE BABALARDAN ÇOCUKLARINI YAZ OKULLARINA YÖNLENDİRMELERİNİ RİCA EDİYORUM.”
Yaz okullarında her yıl binlerce Altındağlı çocuğun ilgi duydukları branşlarda uzman eğitmenler tarafından eğitildiklerini kaydeden Tiryaki “Spora ve sanata yönelen çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durduğu, kendilerini disipline ettikleri ve dolayısıyla çok daha başarılı oldukları artık bilimsel bir gerçek. Bu anlamda spor ve sanat tüm dünyada eğitim alanında,hem rehabilitasyonhem de motivasyon için yaygın olarak kullanılıyor. Sağlıklı, dinç bir nesil yetiştirmenin bizim elimizde olduğunu ve Altındağlı çocukların fırsat verildiğinde çok önemli başarılara imza attıklarını biliyoruz. Tüm çabamız çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe daha iyi imkanlarla hazırlamak... Bu nedenle anne babalardan çocuklarını bu tür sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirmelerini rica ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Haydi Gençler! Yaz Okulu Sizleri Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haydi Gençler! Yaz Okulu Sizleri Bekliyor haberi güncellenecektir.

    ANKARA YOL DURUMU
    Ankara1 DERECE
    Yol durumu »
    ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
    24 Eylül 2017, Pazar
    • İmsak
      04:51
    • Guneş
      06:30
    • Öğle
      12:52
    • İkindi
      16:16
    • Akşam
      18:51
    • Yatsı
      20:19
    Diğer iller için Namaz Vakitleri »
    Sayfa Başı