« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haydi gençler kortlara, Ağrı’yı kalkındırmaya

Türkiye Tenis Federasyonu ve Marmara Üniversitesi'nin destekleriyle gerçekleşen "Haydi Gençler Kortlara, Ağrı'yı Kalkındırmaya" projesinin açılış toplantısı, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk tenisinin tabana yayılması adına önemli projelere imza atan Türkiye Tenis Federasyonu, Avrupa Birliği desteğiyle "Haydi Gençler Kortlara, Ağrı’yı Kalkındırmaya" projesini hayata geçiriyor. Yedi ay sürecek olan "Haydi Gençler Kortlara, Ağrı'yı Kalkındırmaya"  isimli projenin startı ise Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde düzenlen bir toplantıyla verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı'nın himayesindeki projenin açılış toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, TTF Asbaşkanı Cengiz Durmuş, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hamza Kandur, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İrfan Arslan ve Ağrı Vali Vekili Özkan Demirel’in de katıldı. Ağrı’da tenise gönül veren gençleri, Milli Tenisçilerimizle bir araya getirerek renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, Ağrı Tenis Kulübü’nün 30 yıldız tenisçisi, Milli Tenisçilerimiz Can Altıner ve Ayşenur Durmuş’la sohbet etti. /images/100/0x0/55eb3d04f018fbb8f8b43d82

İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde gerçekleşen açılış toplantısında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, "Federasyon olarak tenisi tüm Türkiye’ye yaymayı en önemli idealimiz olarak belirledik. Yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu projeyi Avrupa Birliği finanse edecek ve Ağrılı gençlerimiz tenisi daha iyi şartlarda oynama imkanı bulacak. Bu projenin sonunda, Ağrı’dan da milli tenisçilerimizin çıkacağına inanıyorum” dedi.

Tenis Ağrı’da şaha kalktı

Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya ise yaptığı konuşmada, Ağrı’ya ilk tenis kortunun yapıldığı 2004 yılından bugüne Ağrı’da tenis hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği seviyeye ulaştığını belirtti. Kaya, “ 2007 yılında kurulan Ağrı Tenis Kulübümüzün girişimleri ve yoğun çalışmaları sonucu Ağrı, tenis sayesinde ülke gündeminde yer almaya başladı. 2007 yılından beri, Türkiye’nin en geri kalmış ili olan Ağrı’da zengin sporu olarak bilinen tenis şaha kalkmış, insanımızın zihnindeki yanlış düşünceler yerle bir olmuştur. Ağrı Tenis Kulübü’nün uzun bir aradan sonra ilk defa hem de tenis branşında profesyonel liglerde Ağrı’yı temsil ettiğini burada gururla söylemek istiyorum. Tüm bunları yaparken özellikle bir isimden bahsetmek istiyorum. Bize her türlü desteğini sunan değerli hemşehrimiz Tenis Federasyonu Asbaşkanı Cengiz Durmuş’a Ağrı halkı adına sonsuz şükranlarımı sunmak istiyorum. Bizler Ağrı Tenis ailesi olarak, yapılan AB Destekli projede emeğini, desteğini esirgemeyen tüm yetkililere ve PTT Genel Müdürümüz ve tenis dünyasının ağabeyi olan Osman Tural’a Ağrı Tenisi adına ve salonda bulunan sporcularım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Konuşmalardan sonra TTF Başkanı Ayda Uluç ve Asbaşkan Cengiz Durmuş, projede emeği geçenlere plaket takdim etti.

Haydi gençler kortlara, Ağrı’yı kalkındırmaya projesi

Proje kapsamında tenis ile tanıştırılacak olan 12-17 yaş arası öğrenciler, milli antrenörler eşliğinde 7 aylık temel eğitimi alacak. Ağrı Tenis Kulübü kortlarında gerçekleşecek eğitimler sonrasında öğrenciler, İstanbul'a gelerek Marmara Üniversitesi'nin misafiri olacak. Türkiye Tenis Federasyonu, gençlerimize malzeme ve antrenör desteğinde bulunarak imkanları yetersiz öğrencilerimize tenis sevgisi aşılayacak. Mili takım oyuncuları ile de bir araya gelecek gençlerimiz, Ağrı'ya döndüklerinde deneyimlerini de paylaşma imkanıyla birer tenis elçisi olacak. İstanbul deneyimlerini de fotoğraflayacak olan gençler, fotoğraflarını “Ağrı’lı Gençlerin Gözünden İstanbul” konulu sergide paylaşacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler