Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Haydi artık imzala!

  Hürriyet Haber
  01.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.12.2000 - 00:01

  Dolmabahçe Sarayı, TBMM Başkanı’nın ‘uygundur’ yazısını bekliyor

  Restorasyonu 2.5 ay önce tamamlanan Muayede Salonu, geciken izin yazısı yüzünden bir türlü ziyarete açılamıyor.

  Dolmabahçe Sarayı'nın, 15 Eylül'de restorasyonu tamamlanan ve bir törenle basına ve üst düzey devlet erkanına tanıtılan Muayede Salonu (Bayramlaşma Salonu) Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Ömer İzgi, bu konuda ‘‘uygun görülmüştür’’ yazısı yazmadığı için bir türlü halkın ziyaretine açılamıyor.

  İzgi'in programı yoğun!

  Saray görevlileri bu konuda Meclis Başkanlığı'na defalarca yazı yazdıklarını fakat gerekli bürokratik işlemin fırsat bulunup da bir türlü tamamlanamadığını söylüyorlar. Araya Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki başkanlık seçimlerinin girmesi yüzünden unutulan yazının şu sıralarda gecikmesinin gerekçesi ise TBMM Başkanı Ömer İzgi'nin yoğun programı.

  Dolmabahçe Sarayı, Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı. Bu kuruluş ise doğrudan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'ndan talimat alıyor. Saraylara alınacak en ufak ayrıntı için bile, TBMM Başkanı'nın imzası gerekiyor. En gereksiz işlerde bile Türkiye Cumhuriyeti'nin protokolünde 2. sırada olan TBMM Başkanlığı'ndan izin yazısı alınması isteniyor. Bu nedenle Dolmabahçe Sarayı'nın günlük işlerinde bile önemli aksamalar yaşanabiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı