« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haydi 12 Dev Adam

2010’da dünya ikincisi olan A Milli Basketbol Takımı’nda yine hedef büyük.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Moraller yüksek, takım kenetlendi. Şampiyonanın en kolay grubunda yer bulan Türkiye’nin zorlanacağı tek maç ABD ile olacak gibi.

DÜNYA Basketbol Şampiyonası bugün İspanya’da start alıyor. C Grubu’nda yer alan Türkiye; Yeni Zelanda, ABD, Ukrayna, Finlandiya ve Dominik Cumhuriyeti ile gruptan çıkma mücadelesi verecek. Otoritelere göre ABD dışında 12 Dev Adam’a diş geçirecek bir takımın bulunmadığı gruptan çıkmayı hedefleyen Milliler’de amaç, 2010’daki başarının bir benzerine imza atabilmek. İlk maç ise bugün Bilbao kentinde 16 bin 200 seyirci kapasiteli Bizkaia Arena’da Yeni Zelanda ile 17.00’de oynanacak.

EN ÖNEMLİ KOZ ÖMER AŞIK

Kupaya hazırlık kapsamında 9 maça çıkan ay yıldızlı takımın bu müsabakalardaki görüntüsü ise pek de iç açıcı değildi. Bu 9 maçta 7 yenilgi alan Milliler, 2 kez zayı Porto Riko’yu yenebildi. Hazırlık döneminde forma giydiği 8 maçta 82 sayı atan Ömer, 10,2 sayı ortalamasıyla oynadı. Ömer, sadece Belçika ile yapılan hazırlık döneminin ilk maçında forma giymedi. Takımın önemli diğer kozları ise Cenk Akyol, Preldzic ve gelecek vaat eden genç oyuncu Cedi Osman olacak.


ZOR HAZIRLIK MAÇLARINI BiLEREK TERCİH ETTİK

12 Dev Adam hazırlık maçlarında tatmin edici bir performan sergilemese de koç Ergin Ataman umutlu. Yeni Zelanda ile bu akşam yapacakları maçla başlayacak turnuvaya hazır olduklarını belirten Ergin Ataman, şu ifadeleri kullandı: “Gerekli hazırlıkları yaptık. Oyuncuların rollerini belirledik. Son hafta rakiplere göre taktiksel çalışma yaptık. Hazırlık maçlarında Dünya Kupası’nın favori takımlarıyla karşılaştık. Seviyemizi daha yukarı çekebilmek için bu bizim kendi tercihimizdi.”


A Milli Takım Fikstür

30.08.2014 Yeni Zelanda-Türkiye
31.08.2014 Türkiye-ABD
02.09.2014 Ukrayna-Türkiye
03.09.2014 Türkiye-Finlandiye
04.09.2014 Türkiye-Dominik Cumhuriyeti


A GRUBU

BREZİLYA
MISIR
İRAN
FRANSA
SIRBİSTAN
İSPANYA


B GRUBU

ARJANTİN
HIRVATİSTAN
YUNANİSTAN
FİLİPİNLER
PORTO RİKO
SENEGAL

C GRUBU

DOMİNİK
YENİ ZELANDA
TÜRKİYE
FİNLANDİYA
UKRAYNA
ABD

D GRUBU

ANGOLA
AVUSTRALYA
G.KORE
LİTVANYA
MEKSİKA
SLOVENYA


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler