Hayatınızı kolaylaştıracak en akıllı uygulamalar

İşte, trafikte, yatakta, mutfakta, tatilde, sokakta günlük yaşamın her anında, her alanında, her durum için bir uygulama mevcut! Kimisi hayat kurtarıyor, kimisi “Yok artık” dedirtiyor. İşte, akıllı telefonlarınızda bulunması gereken en pratiğinden en tuhafına, klasiğinden cin fikirlisine farklı uygulamalar.

Ali Tufan KOÇ
05.09.2014 - 07:50

YATAKTA HEYECAN ARAYANLARA
SPREADSHEETS

Sevişme öncesi bu uygulmayı açıyor, telefonu yatağın köşesine yerleştiriyorsunuz. Spreadsheets, sevişme seslerinizi kaydedip performansınızı ölçüyor. Ne kadar sürdüğüne, desibel kat sayısına göre her sevişmenize puan veriyor, size de bir önceki sevişme puanınızın üstüne çıkmak için ter dökmek kalıyor. (iPhone/Android uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Sexy Vibes, telefonunuzu vibratöre dönüştüren bir uygulama. Milyon kez indirilmiş bir uygulama. Olur da ihtiyacınız olursa... (iPhone uyumlu, ücretsiz)

UYKUSU KAÇANLARA
RELAX MELODIES PREMIUM

Dalga sesinden rüzgâr uğultusuna elliye yakın dinlendirici melodisiyle sizi uyutmaya kararlı! (iPhone, Android uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Breathe Right’ın ‘Rahat Uyku’ uygulaması koyun saydırıyor, ninni dinletiyor, üstüne uykuda bile sosyalleşmenizi sağlıyor! Twitter/Facebook hesaplarınızla uyumlu çalışıyor, otomatik ‘Uyudum/uyandım’ mesajları yollamanızı sağlıyor. (iPhone uyumlu)

KISKANÇ SEVGİLİSİ OLANLARA
CATE

Hayatınızı kolaylaştıracak en akıllı uygulamalar

Akıllı telefonunuzdaki sakıncalı aramaları, mesajları, ikonları itinayla temizliyor. Kendi ikonunu bile. Uygulamayı yalnızca siz görebiliyorsunuz, gizli bir şifreyle bir tek sizin kullanımına açılıyor. Görünmez, varlığını hissettirmez. Hızlı, güvenli, dikkatli. (Android uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Sarhoş atılan mesajlar, kazara yollanan fotoğraflar Invisible Text uygulaması sayesinde engelleniyor, siliniyor. (iPhone/Android uyumlu, ücretsiz)

'SPORA VAKTİM YOK' DİYENLERE
7 MINUTE WORKOUT CHALLENGE

Spordaki altın 7 dakika formülünden yola çıkarak hazırlanmış bu uygulama, her gün yapmanız gereken en temel 12 egzersizi kaçar dakika arayla, ne kadar tekrarda yapmanız gerektiğini video ve fotoğrafla gösteriyor. Spora başlamak için vakit/nakit sıkıntısı çekenlere ısrarla tavsiye edilir! (iPhone uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: 10 Minute Fitness App Lite. Olur da 7 dakika kesmezse bir de 10 dakikalık paketi deneyin. Her hareket illüstrasyonlar eşliğinde gayet temiz bir dille aktarılıyor. (iPhone/Android uyumlu)

SABAH KALKMAK BİLMEYENLERE
CARROT ALARM

Eğlenceli, oyuncaklı, çenesi hafif düşük bir alarm uygulaması. Susturması o kadar kolay değil. ‘Ertele’ tuşu bile bir oyundan geçiyor. Uyku mahmurluğunda sinir bozucu olabilir. Anında uyandırması garanti! (iPhone uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Rise Alarm Clock. Hoş melodisi ve şık tasarımıyla sıkmadan, yormadan tatlı tatlı uykunuzdan uyandırıyor. (iPhone/Android uyumlu)

ÇİZGİ ROMAN SEVDASI KABARANLARA
ABDÜLCANBAZ

Hayatınızı kolaylaştıracak en akıllı uygulamalar

İstanbul beyefendisi, ünlü karikatür karakteri Abdülcanbaz hakkında tüm bilgilerin derlendiği, maceralarından kesitlerin sunulduğu bir uygulama. (iPhone/Android uyumlu, ücretsiz)

Bunu sevdiyseniz: The Walking Dead’in uygulaması meşhur zombilerin eski yeni tüm öykülerini barındırıyor. (iPhone/Android uyumlu)

'NEYDİ BU ŞARKININ ADI?' DİYE KAŞINANLARA
SOUND HOUND

‘Fondaki şarkıyı dinlet/sana adını söylesin’ hizmeti veren uygulamalar arasında en geniş müzik hafızasına sahip olanı. (iPhone/Android uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Wunder Radio. Akıllı telefonunuzdan yerli/yabancı 50 bini aşkın radyo istasyonuna tek bir uygulama üzerinden erişmenizi sağlıyor. (iPhone/Android uyumlu)

SPORDA YENİ HEYECAN ARAYANLARA
LEARN PILATES FREE

Pilatese heveslendiniz ama nereden başlayacağınıza dair en ufak bir fikriniz yok. Özel hocalara, derslere maaşınızı vermeden evvel önce bu uygulamayı indirin, temel haraketleri tanıyın, ne kadar kıvırabileceğinize karar verin. (iPhone/android uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: Daily Yoga. Üç farklı yoga seansı var. Her gün 15’er dakikalık antrenmanlarla sizi sıfırdan başlatıp 10 haftanın sonunda yeniyetme bir yogiye dönüştürüyor. (iPhone/Android uyumlu)

TURİST REHBERİ GEREKTİĞİNDE
PARLA’S ISTANBUL

Gazeteci Katie Parla’nın ikinci evi bellediği İstanbul’a dair tuttuğu blog’lar yetmedi, bir de uygulama çıkardı. Temiz tasarımı ve sıcak fotoğraf kullanımıyla İstanbul’un alternatif yeme içme sahnesine dair hazırlanmış en hoş rehberlerden. (iPhone/iPad uyumlu)

Bunu sevdiyseniz: İstanbul Eats. Ansel Mullins ve Yigal Schleifer’dan İstanbul’un arka sokak lezzetlerine dair nefis bir güzelleme. (iPhone/Android uyumlu)

BİR ŞEF TAVSİYESİ İSTEYENLERE
WHERE CHEFS EAT

Hayatınızı kolaylaştıracak en akıllı uygulamalar

Aralarında Mehmet Gürs ve Şemsa Denizsel’in de bulunduğu dünyaca ünlü 400 şefin favori lokantaları, “Keşke ben açsaydım” dedikleri mekânlar, gurme adresler. Dünyanın dört bir yanından 2300 adres şık ve pratik bir şekilde kategorize edilmiş. (iPhone uyumlu)

Bunu beğendiyseniz: Chefs Feed benzer bir formatta, ABD’nin Michelin yıldızlı tüm şeflerini, favori tabaklarını sıralıyor. Tavsiyeler ABD ile sınırlı. Gelecek ABD seyahatiniz öncesi restoran adresleriniz hazır. (iPhone uyumlu)


Yayınlanma Tarihi : 05.09.2014 - 12:17


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün