Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Hayatımın en harika günlerinden birisi'

Mark Webber, Monaco Grand Prix'i kazanmasının ardından bugünün hayatının en güzel günlerinden birisi olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull pilotu Webber, pole pozisyonundan başladığı Monaco GP'yi 4 defa güvenlik aracı girmesine rağmen üstün bir şekilde kazanmayı başardı.

Webber "Kesinlikle inanılmaz ve bu hayatımın en harika günlerinden birisi. Burada kazanmak çok özel. Başarı dün sıralama ile başladı ancak burada 2 saat oldukça zorlu bir testti."

"Yapmam gereken çok şey vardı. Pist çok değişti, sürekli arka tarafta mücadele edenlerle ve güvenlik araçlarıyla uğraştık. Sürekli yarış yeniden başladı ve çok fazla baskı vardı. Test edilebilecek çok şey bugün karşımızdaydı. Burada kazanmak, Ayrton Senna ve diğer kazananlar arasına katılmak harika." dedi.

Webber, yarışın bitmesine 3 tur kala önünde Chandhok ile Trulli arasında yaşanan kazadan son anda kurtulmayı başardı ve bundan dolayı çok mutlu.

Webber "Yarış mühendisim telsizden Jarno ve Chandhok'un önümde olduğunu söyledi. Aracımı finişe getirmeye çalışıyordum ve arkada mücadele edenler yüzünden çok fazla zaman kaybedebiliyorsunuz."

"Jarno'nun Rascasse'da atağa kalktığını gördüm ve 'hangi cehenneme gidiyorsun' diye düşündüm. Her ikisi de lastikleri kilitledi ve oradan geçebilecek bir boşluk olmasını umdum. Karun'un durumundan endişeliydim  çünkü kafasının üzerinden geçtiğini gördüm."

"Sıkı çalışmaya devam edeceğiz. Şans eseri burada değiliz. Son 2 buçuk yılda çok çaba sarfettik ve RB5 ile RB6 üzerinde sürekli çaba sergiledik. Takım içerisinde harika bir süreklilik oldu."

"Gelecek için iyimseriz ve bugün maksimumu çıkarmayı başardık. Gelecekte bunun daha sık olması için çalışmalıyız." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler