« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayatımın davetini kabul ettim

Siyah beyazlı kulübün yeni teknik direktörü "Çocukken Beşiktaşlıydım. Bu göreve layık görülmem benim açımdan en özel davetlerden biriydi" dedi. Denizli’nin yardımcılığını Tayfur Havutçu, kondisyoner Stefano Moreno ile kaleci antrenörü Zafer Öğer yapacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Demirören: O sözün nedenini Denizli’ye açıkladım

BEŞİKTAŞ’ta Mustafa Denizli dönemi dün resmen başladı. Başkan Yıldırım Demirören dün 59 yaşındaki Türk futbolunun ünlü teknik direktörü Denizli ve teknik ekibinde yardımcılığını üstlenecek isimlerden Tayfur Havutçu ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyip, 1.5 milyon Euro’ya 1 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Salı günü yolların ayrıldığı Ertuğrul Sağlam’ın yerine göreve gelmesi konusunda önceki gün anlaşma sağlanan Mustafa Denizli dün sabah Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne gelerek, hem çalışma ortamını inceledi, hem de tesislerdeki tüm yönetim kurulu üyeleriyle görüşmeler yaptı. Saat 17.00’de ise Denizli, Demirören ve Havutçu basın mensuplarının karşısına geçti. Denizli, "Bugün tesislerden içeri girdiğim andan beri heyecanım sürüyor" diyerek konuşmaya başladı ve şöyle devam etti:

Benden burada neler beklendiğini biliyorum

"Bugün geldiğim, içine girdiğim, benden başarılar ve büyük hedeflere gitme yolunda önemli çalışmalar bekleyen bu camiada terimle, aklımla, zamanımla her şeyimle ve ekibimle, futbolcularımızla ve gayet tabii başımızda bulunan yönetimimizle, ama bunlara en büyük destek olarak bizi forse edecek taraftarlarımızla yeni bir başlangıç, daha da önemlisi bizi bekleyen bir bitiş için varız. Bitiş bizi bekliyor. G.Saray ve F.Bahçe’nin başındayken de samimiyetle söylediğim gibi çocukken Beşiktaşlıydım. Bu göreve layık görülmem benim açımdan en özel davetlerden biriydi. O büyük camialara teşekkürü bir kez daha borç biliyorum.

Burada benden neler beklendiğini biliyorum. Futbolcularımızla neler yapacağımızı yeni bir yol haritası ile işleme koyacağız. Bu yolda Tanrı Beşiktaş’a yardımcı olsun. Allah’a özel bir teşekkürüm var, bu büyük camiada görev yapma şansı elde ettiğim için. Türk futboluna hem kulübüm adına hem de takımım ve ekibim adına iyi şeyler söyletmek için çabalayacağız. Mutlaka hatalarımız da olacaktır. Kulübümüze, camiamıza ve bize tekrardan hayırlı olsun.

2 yıl önerdiler 1 yıl kabul ettim

Yarın (bugün) göreve başlayacak teknik kadroda Tayfur Havutçu var. Bir diğer yardımcımız kondisyoner Stefano Moreno olacaktır. Kaleci antrenörümüz ise Zafer Öğer olacak. Sayın başkan bana 2 yıllık kontrat önerdiler. Ben hayatımım her döneminde tek yıllık kontratla çalışırım. Çünkü böyle olunca devam etmek tamamen benim elimdedir. 5 ya da 10 yıllık kontratlar benim için bir şey ifade etmez. 1 yıllık imza benim için daha sağlıklı olur"

Beşiktaş’ın 48. teknik direktörü

MUSTAFA Denizli, Beşiktaş’ın 48. teknik direktörü oldu. Siyah beyazlı kulübün 1911’de başlayan 96 yıllık futbol tarihinde, 29 yabancı, 19 Türk teknik adam göreve geldi. Beşiktaş, 1. Lig tarihinde şimdiye dek bir Türk teknik adamla şampiyonluk ipini göğüsleyemedi. Beşiktaş’ın şampiyon olursa Denizli kariyerine hem siyah beyazlı kulüpte bu başarıyı gösteren ilk Türk, hem de 3 büyük kulüpte çalışıp şampiyonluklar yaşayan ilk Türk teknik adam olacak.

Rekortmen Denizli

BEŞİKTAŞ’ın başına geçen Mustafa Denizli, böylece 3 büyük kulüpte çalışan ilk teknik direktör olma unvanını elde etti. Denizli, 1987-89 ve 1990-92 dönemlerinde G.Saray’da, 2000-02’de F.Bahçe’nin başında bulunup şampiyonluklar yaşadı. 2001’de F.Bahçe’yi şampiyon yapan ilk Türk teknik adam unvanını aldı.

MUSTAFA DENİZLİ KİMDİR

Doğum Tarihi: 10 Kasım 1949 Doğum Yeri: İzmir

Oyunculuk Kariyeri: Altay (1966-1983), G.Saray (1983-84)

Teknik Direktörlük Kariyeri: Galatasaray (1987-89), Alemannie Aachen (1989-90), Galatasaray (1990-92), Kocaelispor (1994-96), Türkiye Milli Takımı (1996-2000), Fenerbahçe (2000-01), Vestel Manisa (2003-04), Pas (2004-06), Persepolis (2006-07)

Lig Şampiyonlukları: G.Saray (1988), Fenerbahçe (2001)

Cumhurbaşkanlığı Kupası: Galatasaray (1988 ve 1991)

Türkiye Kupası: Galatasaray (1991)

Milli Takım Başarısı: 2000 Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takım’ı çeyrek finale çıkaran ilk teknik adam

Şampiyon Kulüpler Kupası: 1989’da G.Saray’ı yarı finale çıkaran ilk teknik adam

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler