« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayati maçta şanslar eşit

Danimarka (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Morten Olsen, Türkiye ile yarın yapacakları maçın her iki takım için de hayati önem taşıdığını belirterek, "Şanslar yüzde 50, yüzde 50” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Conrad Otel'de düzenlediği basın toplantısında, yarınki maçın önemini anlatacak kelime bulamadığını ifade eden Olsen, "Yarınki maç çok zor geçecek. İki takım için de maç hayati önem taşıyor. Şanslar yüzde 50, yüzde 50” dedi.

Danimarka ve Türkiye ile birlikte Yunanistan'ın da grup ikinciliği için mücadele ettiğini hatırlatan Olsen, şöyle konuştu:  “Danimarka ve Türkiye'nin Dünya Kupası'na gitmesini isterdim. Ama böyle bir durum söz konusu değil. Şimdi 3 takım ikincilik için mücadele ediyor. Türkiye, fizik ve kafa olarak yarınki maça hazır. İki takım da kazanmak için yarın elinden geleni yapacak. İstediğimiz skorla sahadan ayrılmak istiyoruz.”

Türkiye'nin Fatih Terim'in gelmesiyle sistem değişikliğine gittiğiyle ilgili bir soru sorulması üzeren Morten Olsen, “Bizim için farketmez. Biz de antrenmanda 20 tane sistem deniyoruz. Seyirci baskısından da etkilenmeyiz” şeklinde konuştu.
  
SORENSEN: HAKAN ŞÜKÜR ÇOK TEHLİKELİ
  
Danimarka Milli Takımı kalecisi Thomas Sorensen, Hakan Şükür'ün çok iyi bir golcü olduğunu kaydetti. Hakan'ın ceza alanı içinde çok etkili olduğunu belirten Sorensen, ”Türkiye'nin çok iyi hücum oyuncuları var. Hakan Şükür, çok tehlikeli bir oyuncu ve iyi bir golcü” dedi.

Sorensen, yarın statta çok sıcak bir atmosfer olacağını düşündüğünü ifade ederek, “Türkler'in çok ateşli seyircileri var. Hem seyirci hem de Türk oyuncular bizim üzerimizde baskı yaratmak isteyecekler. Bunun bilincindeyiz. Ona göre çıkıp, oynayacağız ve istediğimiz sonucu alacağız” diye konuştu.

Gravesen ise iki takım için de çok zor bir maç olacağını vurgulayarak, “Almanya'ya gitmeyi çok istiyoruz. Bizim sınır komşumuz ve orada olmak çok önemli. Türkiye'nin iyi futbolcuları var. Yarın statta atmosferin de çok iyi olacağını biliyoruz. İki takım da kazanmak için çıkacak” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler