Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayatı dram

  Hürriyet Haber
  07 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ocak 1999 - 00:01

  Özer AHISKA

  Bülent Hanım acı ve gözyaşlarından hiç kurtulmadı

  Magazin dünyasının 1 numaralı haftalık gazetesi Haftasonu, Bülent Ersoy'un Çanakkale yakınlarında geçirdiği kazanın ardından sanatçının yaşamı boyunca karşılaştığı dramları ortaya çıkardı.

  E n son televizyon kameraları önünde hasta yatağında hıçkırıklar içinde izledik Bülent Ersoy'u. Onun ağlayan bu hali, yüzbinlerce kişinin yüreğini sızlattı.

  Oysa bu trafik kazası onun yaşadığı ilk dram ya da ölümle ilk kez yüzleşmesi değildir ki... Bülent Ersoy alışıktır gözyaşı dökmeye, üzülmeye, kahrolmaya, acı çekmeye, dahası kimi gün kurşunlanmaya... Onun hayatı kelimenin tam anlamıyla dramlarla doludur.

  Gönüllerin sultanı

  En mutlu anlarında zirveye çıkıp gönüllerin sultanı olduğunu ilan ettiği günlerde bile gözyaşları hayatından eksik olmadığı gibi acılar ve terslikler hep ardı sıra gelmiştir. Kimi gün cezaevine girmiş kimi gün yasaklanmıştır. Bazen bu acılara dayanamayarak intihar etmeye bile kalkışmıştır Ersoy.

  Son olarak da Çanakkale yakınlarında eşi Cem Adler'in kullandığı otomobille geçirdikleri kazada yaralandı. Şimdi Gaziosmanpaşa Özel Şafak Hastanesi'nde tedavi oluyor.

  Evet, onun hayatındaki dramları sizin için araştırdık ve bulup çıkardık... İşte Bülent Ersoy ve bugüne kadar yaşadığı en büyük dramları.

  İntihar girişimi

  Tarih 3 Aralık 1977... Saz sanatçısı Şahin Gültekin tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne getirilen Bülent Ersoy, tam 6 saat Reanimasyon Servisi'nde kaldı ve doktorların çabalarıyla hayata döndürüldü. Annesi Necla hanım başucundan ayrılmazken, Ersoy'un intihar girişiminde bulunduğu gizlendi.

  Cezaevi günleri

  Tarih 19 Eylül 1980... İzmir Fuarı'nda göğüslerini seyircilere gösterince hakkında soruşturma açıldı. Ardından hakim Ali Rıza Uğur'a hakaret edince de kendisini İzmir Buca Cezaevi'nde buldu ve 45 günlük mahkûmiyeti sonunda da özgürlüğüne kavuştu. 1982'nin ağustos ayında Söke'de Serdar Altıparmak adlı gazetecinin fotoğraf makinesini kırıp onu tartaklamak suçundan iki ay Söke Cezaevi'nin kadınlar koğuşunda yattı.

  Adana'da silahlı saldırı

  Bülent Ersoy, 12 Ekim 1989'da Adana'daki Genç Gazinosu'nda ölümle yüzleşti. Programını tamamlamak üzereyken saatler 00.45'i gösterdiği bir sırada Hacı Tepe adlı bir saldırgan tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. İşte olay anının fotoğrafı. Derhal hastaneye kaldırılan Ersoy, tek böbreğini kaybetti.

  Ayağı kırıldı

  Tarih 1 Ocak 1995... Yeni yılın ilk dakikalarında Bülent Ersoy, İzmir Göl Gazinosu'nun sahnesinde hayranlarıyla birlikte. Ama talihsizlik sonucu ayağı kayıp düştü ve hastaneye kaldırılan Bülent Ersoy'un sağ ayak tarak kemiğinin kırıldığı tespit edilerek ayağı alçıya alındı.

  Karaciğerde

  tehlike

  Bülent Ersoy, 1995 yılının kasım ayında büyük bir acı ve endişeyle sarsıldı. Olayı HAFTA SONU gazetesi böyle duyurdu (yanda). Karaciğerine yerleşen bir virüs hayatını tehlikeye sokmuştu. Ersoy tahliller için Almanya'ya gitti. Teşhislerde Hepatit C virüsüne rastlanmadı.

  Bırakıp askere gidemiyor

  Sinirleri son derece bozuk olan Cem Adler, Gaziosmanpaşa Özel Şafak Hastanesi'nde Bülent Ersoy'un yanından ayrılmıyor.

  4 Ocak 1999 Pazartesi günü Almanya'daki birliğine teslim olması gereken Adler, Ersoy'u hasta yatağında bırakıp gidemiyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı