Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayatı dövmelerde gizli

  Hürriyet Haber
  02 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mart 1999 - 00:01

  Pop müziğin süperstarlarından Robbie Williams, kalıcı dövme yaptırma konusunda tüm dövme meraklılarını gölgede bıraktı. Genç pop sanatçısının vücudundaki dövmeler, onun yaşam öyküsünü anlatıyor.

  Dövme yaptırmak eski devirlerde denizcilerin en büyük merakıydı. Günümüzde ise sanatçılar ve herkesten farklı olmaya özenenler, kendilerini dövme ustalarının karşısında buluyorlar. Pop şarkıcısı Robbie Williams ise yaptırdığı dövmelerle bütün ilgiyi üzerine topladı. Polinezya'da Maori kabilelerine mensup kişilerin uyguladıkları özel işaretli dövmeler Williams'ın dinsel inançlarını ve kişiliğinin özelliklerini de açıklıyor.

  Williams, Amsterdam'da dövme müzesini ziyaret ettiği sırada dövme ustası Te Rangufiti’nin konuşmasını dinlemişti. Dövmeciliği ilginç bulan sanatçı, Te Ranguiti'den randevu alıp onunla uzun bir görüşme yaptı.

  Te Ranguiti, dövme yapmaya başlamadan önce Williams'ın özel yaşamıyla ilgili sırlarını öğrenmek istedi. Çünkü bir dövme ustası, dövme yapacağı kişiyi çok yakından tanımak zorundaydı. Ardından da üç saat boyunca Willams’a istediği şekillerde dövme yapıldı.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı