Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayata son bakış

  Mehmet KAYMAK/ ADANA, (DHA)
  13.11.2009 - 12:56 | Son Güncelleme:

  ADANA’da evli 2 çocuk babası olduğunu öğrenince kendisini terk eden nişanlısı 36 yaşındaki Mutlu Özyeşilbaş’ı sokakta bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 34 yaşındaki Yalçın Kanmaz, kendisine hakaret ettiği için bıçakladığını söyledi.

  Elektrikçi Yalçın Kanmaz, eşini ve çocuklarını terk edip, 2.5 yıl önce tanışıp aşık olduğu Mutlu Özyeşilbaş ile nişan yaptı. TOKİ konutlarından ev alan Kanmaz, bu eve nişanlısı ve nişanlısının ailesini yerleştirdi. Ancak nişanlısı ve ailesi Kanmaz’ın evli olduğunu öğrenince, çiftin arası bozuldu.

  Özyeşilbaş ayrılmak isteyince kendisini öldürmekle tehdit eden Kanmaz hakkında 25 Mayıs’ta Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kanmaz, aynı gün akşam saatlerinde eve dönerken önünü kestiği Özyeşilbaş’a, “Artık beni istemiyor musun?” diye sordu. “Hayır, bırak artık peşimi” yanıtı alan Kanmaz, çıkan tartışmada Özyeşilbaş’ı 10 yerinden bıçakladı. Kanmaz, kanlar içinde kalan Özyeşilbaş’ı kucağına alıp, yaralarına tampon yapmaya çalışarak, çağırdığı ambulansı bekledi. Özyeşilbaş ölürken, sağlık görevlileri geldikten sonra polise teslim olan Kanmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  ÖMÜRBOYU HAPSİ İSTENDİ

  Özyeşilbaş’ın öldüğünü adliyede öğrenen Yalçın Kanmaz hakkında Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. Ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlanan Kanmaz, Mutlu Özyeşilbaş ile 2 yılı aynı evde olmak üzere 3 yıl beraber yaşadıklarını belirterek, kendini şöyle savundu:

  “Mutlu, benim evli olduğumu biliyordu. Biz son 2 yıldır aynı evde karı-koca hayatı yaşadık. Evlenecektik. Ancak, ailesi benim evli olduğumu bilmiyordu. Bunu ailesine söylemekte zorlanıyordu. Benim onu kaçırmamı söyledi. Alanya’ya gittik. Boşanma davam vardı. Alanya’da iken polisler geldi. Rızası ile geldiğini söyledi. Adana’ya döndük, beraber yaşamaya devam ettik. Dönem dönem ailesinin etkisinde kalıyordu, beni de sevdiğini söylüyordu. Ailesinin etkisinde kaldığı için ayrılmak istedim. İntihara kalktı. Kendim hastaneye götürdüm. En son yine ailesinin etkisi ile tartıştık. Ben bir müddet rahat bırakmak için yanından ayrıldım. Olay günü eve eşyalarımı almaya gitmiştim. Bahçede apartman yöneticisi ile sohbet ettim. Yönetici bana Mutlu’nun ailesinin benim için (TOKİ aidatını yatırmıyor) dediğini, hakaret içeren sözler söylediklerini iletti. Geri döneceğim sırada Mutlu, ablası ve annesi geliyordu. Mutlu bana ’pe...enk, şerefsiz’ gibi laflar edince kablo ucu açmak için kullandığım, her zaman yanımda taşıdığım bıçakla Mutlu’yu bıçakladım. Şuurum yerinde değildi. Sonra yarasına tampon yapıp ambulansı bekledim.”

  Öldürülen kadının annesi Nahide Özyeşilbaş da, olay anında kimsenin hakaret etmediğini, sanığın daha önce de kızının boğazına bıçak dayadığını bildirip, “Kızım, ona ‘sen evlisin, yalan söylüyorsun, yalanlarla hayat kurulmaz’ dedi. O da bıçak çıkarttı, kızımı bıçakladı” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı