« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayata dair "ince" sorular

Hiç düşündünüz mü "Günün tam orta yeri hayatın neresine düşer ?"... Gazeteci-yazar Fügen Ünal Şen, Sonbahar Yakın ve Bir Anı Paylaşmak'tan sonra çıkardığı Kuytuda Büyür Hayat adlı üçüncü kitabında bu ya da bunun gibi soruların cevaplarını arıyor...Unuttuklarınız, yok saydıklarınız, görmezden geldikleriniz, görüp de umursamadıklarınız, aşklarınız, dostlarınız, gülüşleriniz, ağlayışlarınız, hesaplarınız, kavgalarınız, sorularınız, sormadıklarınız, cevaplamadıklarınız, kaçtıklarınız...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şen'in şiirsel -öykülerden oluşan kitabında bundan daha karmaşık ve belki de cevabı herkese göre değişen sorular da var. “Yaşadığımız hayat mı gerçek, yoksa hayatı yaşayış biçimimiz nedeniyle gerçek hayatı kaçırıyor muyuz?” .

Yalanlarım mı, elbette vardı. Pembe, beyaz, mavi... Rengini sen seç işte. Sana, ona,onlara söyledim ama hiçbir yere gitmediler, en olmadık anlarda çıkıp karşıma dikildiler”diyerek herkesin itiraflarını seslendiriyor Şen.

Yüzleşmenin zamanı yok. Vakit, ‘dan’ diye geliveriyor. Hazır mısın? Hazır mıyım? Bilmem” satırlarında kaçışlarıyla karşı karşıya getiriyor okuru. 

Belki de aşk, belli ki aşk, herkes için aynıydı da ben de herkes gibi yapıp, farklı yaşadım” satırlarında aşka "dokunuyor"..

Unuttuklarınız, yok saydıklarınız, görmezden geldikleriniz, görüp de umursamadıklarınız, aşklarınız, dostlarınız,  gülüşleriniz, ağlayışlarınız, hesaplarınız, kavgalarınız, sorularınız, sormadıklarınız, cevaplamadıklarınız, kaçtıklarınız...

Kim bilir belki de sizin hayatınız, hayata karşı sorularınız, hayat ile hesaplaşmalarınız bu kitabın içinde..

Belki de sürekli arayıp durduğunuz, ya da kaçmaya çalıştığınız  "kendi kendinizle" karşılaşabilirsiniz Şen'in satırlarında.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler