Ege Haberleri

EGE

  Hayat verecek

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)
  11 Eylül 2013 - 01:34Son Güncelleme : 10 Eylül 2013 - 14:13

  Gizem’in organları altı hastaya hayat verecek.

  ÇANAKKALE’de Erdemir İnşaat’ın sahibi Cem Erdemir’in kızı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Nurce Gizem, ailesiyle tatilini geçirdiği Güzelyalı’daki yazlıklarında geçen 5 Eylül sabahı rahatsızlandı. Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alınan genç kızın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Talihsiz kızın akciğeri İstanbul Gülhane Askeri Tıp Fakültesi, korneaları Beyoğlu Eğitim ve Araştırma, karaciğeri ve iki böbreği Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinde bekleyen hastalara nakledildi.
  İl Organ Nakli Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, “Gizem sayesinde 6 kişi yeni hayatlara kavuşacak. Gizem’in organları onlarda yaşayacak. Erdemir ailesine de bu zor süreçte aldıkları anlamlı karardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Kalbi nakledilemedi

  Genç kızın kalbi için de Ankara’dan talep olmasına rağmen mesafenin uzak olması nedeniyle bu naklin gerçekleşemediğini kaydeden Dr. Azem Ülkü, “Çanakkale’deki havaalanının bakımda olması nedeniyle uçaklar inemediği ve sefer olmadığı için maalesef kalbi uzaklara gidemiyor. Ankara’dan Gizem’in kalbine bir talip vardı. Ama kalbin Ankara’ya yetişmesi mümkün değildi. Eğer İstanbul ve İzmir’de uygun bir bekleyen bir hasta olsaydı onlara nakledilecekti” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı