ANKARA HABERLERİ

Hayat kurtaran kitapçık

Hürriyet Haber
25.08.2017 - 14:51Son Güncelleme : 25.08.2017 - 14:51

Hacettepe Üniversitesi (HÜ), anaokulu eğitimine yönelik bir çalışmaya imza attı. HÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nın Ankara Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle, 25 Nisan’da anaokulu öğretmenlerine yönelik gerçekleştirdiği “Sağlıklı ve Güvenli Nesiller İçin” Okulda Acil Durumlara Yaklaşım ve Kazaların Önlenmesi başlıklı toplantı, daha fazla öğretmene ulaşmak için kitapçık haline dönüştü.

Hürriyet Haber

Ankara’daki anaokullarına dağıtılacak kitapçık, acil durumlara yaklaşım ve kazaların önlenmesiyle ilgili hayat kurtarıcı bilgilerle çocukların gelecekte daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda büyümelerine katkı sağlayacak. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Ankara Valiliği’ni ziyaret ederek anaokullarına dağıtılmak üzere kitapçıkları Vali Ercan Topaca’ya teslim etti. 

KAZALARI ÖNLEYECEK BİLGİLER

Kitapçıkta, acil durumlarda yapılması gereken ilk yaklaşımlar, kazaların önlenmesi için okulda, trafikte ve evde alınması gereken tedbirler konusunda önemli bilgilendirmeler yer alıyor. 1-14 yaş arasındaki çocukların yüzde 30’unun kazalara bağlı nedenlerden dolayı yaşamını yitirdiği düşünüldüğünde, uygulamanın, çocuklarda yaşam oranını büyük ölçüde etkileyeceği öngörülüyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de kreşe giden 3 yaşındaki Alperen Şahin, uyuduğu okul servisinde unutulunca havasızlıktan yaşamını yitirmişti. Hacettepe Üniversitesi’nin son çalışması da bu tür kazaların yaşanmaması açısından da büyük önem taşıyor.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hayat kurtaran kitapçık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2017 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayat kurtaran kitapçık haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı