« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayat dersi

BARCELONA'da üç gece önce mutluluğun büyüğünü yaşamaya çeyrek kalmışken amorti ile yetinen G.Saray, o kafayla çıktığı Ankaragücü maçında hiç de kendinde değildi.

Meriç EMERCAN
SON GÜNCELLEME
İlk 15 dakikada kalesinde üç net gol pozisyonunu kan ter içinde savuşturan sarı kırmızılılar, Lucescu'nun yoklara rağmen kenarda bıraktığı Ayhan ve Fleurquin'in yedekliğinde iyice eksilmişti. Hani, maçtan önce A.Gücü'nün genç ve başarılı teknik direktörü Ersun Yenal'ın eline G.Saray listesini verip, ‘‘Şuradan sana zarar verebilecekleri çiziversene’’ desen, Sergen, Hasan Şaş, Batista ve Perez'i silerdi. Ayhan ile Fleurquin'i de ‘‘Aman bizden uzak dursunlar’’ diye İstanbul'da bırakırdı. Ümit Karan'ı da bir kenara koy, ‘‘İşte sana lokum gibi G.Saray’’ diyorsak da, G.Saray her zaman G.Saray'dır. Ama dün akşam sahadaki hiç de G.Saray'a benzemiyordu. Ürktüler A.Gücü'nden. Özellikle ilk yarıda inanılmaz bir korku vardı. İlk golü yiyip, A.Gücü'nün mükemmel savunmasına çarpınca, ne olduklarını anlayamadılar. Genç kaleci Zafer de hatasız oynayınca, iyice şaşırdılar.

A.GÜCÜ HAKETTİ

A.Gücü, Avrupa fatihi rakibi karşısında oynaması gerektiği gibi oynadı. Fazla açılıp, saçılmadılar. Savunmalarını sağlam tutup, orta sahada baskı kurarak, rakibin oyun kurmasını önlediler. Akıllı ve yüreklice oynayıp, hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Orta alanından beslenemeyen G.Saray forveti kansız kalınca, golü unuttu. Buna bir de Ümit Karan'ın beceriksizlik gecesinde olması eklenince, G.Saray'ın sonu kaçınılmaz oldu. F.Bahçe'nin Trabzon'daki yenilgisiyle büyük avantaj sağlamış gözüken G.Saray, 24 saat sonrasında futbolda çalışmanın, koşmanın ve sonuna kadar mücadele etmenin ne anlama geldiğini, yaşayarak öğrendi. Zaten hayat, ders alınacak olaylarla dolu değil mi? Karşılaşmanın hakemi Ali Aydın, yardımcısı Cemal Gemici'nin kendisini yanıltmasıyla ilk goldeki ofsaytı göremezken, Hakan Keleş'e gösterdiği ikinci sarı kartta biraz bonkördü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler