SİVAS HABERLERİ

Hayat Ağacı Dergisi'nin 30'uncu sayısı çıktı

DHA
12.04.2016 - 10:24Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS Hizmet Vakfı'nın yayın organı olan Hayat Ağacı dergisinin 30'uncu sayısı okurlarıyla buluştu. 

Şehir kültürü ile ilgili konuları ele alan dergi bu sayısında 'Aile'yi konu aldı. 'Şehrimiz, Büyük Ailemiz' kapak sloganıyla çıkan 30'uncu sayıda hikayeleri, fotoğrafları, belgeleri ve anılarıyla Sivaslı aileler konu edildi. Derginin yayın yönetmeni Tekin Şener, bu sayının sunuş yazısında, "Şehrin farklı renklerini, farklı aile köklerini, hiçbirini ihmal etmeden bu sayıya taşımaya çalıştık. Tarih boyunca göç alan, göç veren, insan zenginliği devamlı değişen bir şehrin bugünkü sakinleriyiz. Ailenin ve şehrin hiç durmadan değişen formları ve hayat tarzları içinde geleceğe taşınıyoruz. İnsan hayatının yeşerdiği hücrelerden olan ailenin izini geçmişe doğru takiple, tarihin resmi-siyasi yüzünün dışında daha insani ve toplumsal yüzüne bakmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Dergide; Necdet Sakaoğlu'nun '170 Yıllık Alanlı Evi Kültürü', Fatih Güneren'in 'Sivasî Ailesi', Müjgân Üçer'in 'Menakıb-ı Gazanfer', Tevfik Kırca'nın 'Rumeli'den Bir Muhaceret Hikâyesi', Haluk Çağdaş'ın 'Pirkinik Ağaları', Kelime Ata'nın 'Sivas'ta 93 Muhaciri Bir Alevî Aile', Yücel Mutlu'nun 'Sahtacızadeler ve Mütevellizadeler' başlıklı yazıları ile Talip Mert, Ömer Faruk Günay, Şuşanik Yenice, Melisa Koçak, Suna Akkaya, İlyas Ege, Akın Çubukçu, Doğan Erdinç, Eva Güllüdere, Sarper Yılmaz, Yasin Özdemir gibi güçlü kalemlerin yazıları da yer aldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Hayat Ağacı Dergisi'nin 30'uncu sayısı çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayat Ağacı Dergisi'nin 30'uncu sayısı çıktı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı