Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hayallerinizi gerçekleştirecek yarışma

  Hürriyet Haber
  09 Mayıs 2011 - 12:21Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 12:23

  Hayalindeki Yolculuğu yazı, fotoğraf ya da video ile anlatabilecek Çağdaş Evliya Çelebiler aranıyor!!Hayalimdeki Yolculuk Yarışması’na katılıp kazanan 24 kişiyi hayalleri süsleyen bir Avrupa seyahatine gönderiyoruz.

  18 – 30 yaş aralığındaki gençler , www.hayalimdekiyolculuk.org web sitesinden 15 Haziran 2011, saat 1700’ye kadar (yazı, fotoğraf ya da video) hayallerindeki seyahati kurguladıkları bir başvuru yaparak yarışmaya katılabilir ve en az 3 Avrupa ülkesini kapsayan 7 ila 10 gün arasında sürecek ve tüm masrafların karşılanacağı bir  Avrupa seyahati ödülü kazanma şansını yakalayabilirler.

  Gençlik ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Tarihçi ve Yazar Caroline Finkel, Belgesel Yapımcısı, Gezgin ve Gazeteci Coşkun Aral, Gazeteci, Gurme ve Gezi Yazarı Mehmet Yaşin gibi önemli isimlerden oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda kazanan katılımcılar hayallerindeki Avrupa seyahatini gerçekleştirme imkanı bulacaklar.

  Web sitesi ve yarışma içeriği, yarışmaya katılım koşulları, değerlendirme süreci ve diğer hukuki konularda bilgi almak için http://hayalimdekiyolculuk.org
  sayfası ziyaret edilebilir.

  /images/100/0x0/“Hayalimdeki Yolculuk” Web Sitesi ve Yarışması, British Council, T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ve ORG-DER Olimpiyat Ruhu ve Gençlik Çalışmaları Derneği’nin imzaladığı İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Hürriyet Online ve  Microsoft Türkiye’nin sponsorluğunda düzenlenmiştir. 

   “Hayalimdeki Yolculuk” ile 400 yıl önce yaşamış Evliya Çelebi’nin izinden yeni kuşakların seyahat hayallerinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Evliya Çelebi ve bütün zamanların seyyahlarının dünya kültürüne, diyaloga, barışa, hoşgörüye ve kültürel zenginleşmeye olan katkısının, Çağdaş Evliya Çelebiler ile sürdürülmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
   
  British Council’ın Paylaştığımız Avrupa Projesi kapasamında geliştirilen bu web sitesi ve yarışma ile kültürümüzün ve toplumumuzun zengin ve çeşitliliğe dayalı köklerinin tanınması, hepimizin paylaştığı kıtaya dair daha kapsayıcı bir bakışın inşası yolunda keyifli bir adım atılması öngörülmüştür.

  Yarışmamızın son başvuru tarihi olan 15 Haziran 2011, saat 1700’dir.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı