ARTVİN HABERLERİ

"Hayallerini Sahneye Taşı" projesi

AA / Bayram Sarayoğlu
27.02.2016 - 17:43Son Güncelleme :

- Proje kapsamında düzenlenen skeç yarışmasında, Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu birinciliği kazandı

Hayallerini Sahneye Taşı projesi
AA / Bayram Sarayoğlu


ARTVİN (AA) - Artvin'de, "Hayallerini Sahneye Taşı" projesi kapsamında düzenlenen skeç yarışmasında Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu birinciliği elde etti.
Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğundan yapılan açıklamada, kültürün önemli bir parçasını teşkil eden tiyatronun alt dalı olan skeç sanatının gençler arasında yaygınlaşması ve benimsenmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından "Hayallerini Sahneye Taşı" projesinin hayata geçirildiği belirtildi.
Açıklamada, proje çerçevesinde Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezleri arasında skeç yarışması organize edildiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:
"Artvin Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve 3 ekibin katıldığı yarışmada birinciliği 'Kır Bu Döngüyü Kader Değildir' adlı skeç ile Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu kazandı. Yarışmada birinci olan grup, Samsun'da 6-7 Nisan'da gerçekleştirilecek Karadeniz Bölge elemesinde Artvin'i temsil edecek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden "Hayallerini Sahneye Taşı" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Hayallerini Sahneye Taşı" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı