Ege Haberleri

  Hayalleri gerçeğe dönüştüren proje

  HÜRRİYET / İZMİR
  24.07.2012 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Genç girişimciler, yaratıcı fikirlerini, ‘Girişim Kampüsü’ projesinde hayata geçirecek. Proje, ‘Dahi Fikirler, Genç Girişimciler’ sloganıyla hareket ediyor.

  Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) iş birliği ile “Girişim Kampüsü” projesi hayata geçiriliyor. Sosyal sorumluluk kapsamında yürütülen proje, “Dahi Fikirler, Genç Girişimciler” sloganı ile genç girişimcileri desteklemek ve onlara yaratıcı fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir platform yaratmayı amaçlıyor. 18-30 yaş aralığında, en az lise mezunu olan, İzmir’de ikamet eden, bir işe ya da iş fikrine sahip olan gençleri hedefleyen proje, gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştürmelerinde bir fırsat yaratıyor. Bir fikre sahip genç girişimciler, proje başvurularını 15 Ağustos tarihine kadar www.girisimkampusu.com adresinden yapabilir.


  15 Ağustos-15 Eylül 2012 tarihleri arasında 6 kişilik jüri heyeti tarafından değerlendirilecek olan fikirleri arasından, 130 proje seçilecek. Bunların arasından da, 30 proje sahibi Ege Üniversitesi İİBF tarafından hazırlanan eğitimleri örgün öğretim şeklinde almaya hak kazanacak.


   Geri kalan 100 projenin sahipleri ise aynı eğitimleri uzaktan eğitim (e-learning) uygulaması ile alacak. Akademisyen ve özel sektör temsilcilerinin yer alacağı eğitimler toplam 40 saat sürecek.
  Proje kapsamında adayların alacağı bu eğitim, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyeleri tarafından verilecek 14 saatlik teorik eğitim, iş hayatından değerli konuşmacıların deneyimlerini paylaştıkları 20 saatlik uygulamaya yönelik eğitim ve yaratıcı fikirlerin iş planına dönüştürülmesine yönelik 6 saatlik bir eğitim olmak üzere 3 aşamalı olarak planlandı.  Eğitimi tamamlayan proje sahipleri, projelerini yeniden ele alarak hazırlayacakları rapor ile yarışmaya katılacaklar. Finale kalan beş girişimci adayı ödüllendirilecek ve mentorluk  hizmeti ile desteklenecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı