Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayallere veda

HER ne kadar çok Avrupa tecrübesi yoksa da rakip, Avrupa'nın en iyi hücum oynayan liginin, İspanya'nın temsilcisiydi. Trabzonspor ilk maçta elde ettiği 0-0'lık beraberlikle her şeyin bittiği yanılgısına kapılmıştı. Oysa, kazanmak için mücadele etmek, rakibine üstünlük sağlamak, her şeyden önemlisi onun attığından fazlasını atıp, azını yemek gerekiyordu.

Meriç ENERCAN
SON GÜNCELLEME
Avni Aker'de dün akşam çok temposuz, tamamen itişme halinde geçen ilk 45 dakikada, Trabzonspor 38. dakikada Fatih ve Mehmet Yılmaz ile 5 saniyede iki gol birden kaçırma beceriksizliğini gösterip, belki de kaderini tayin etti. Skor 0-0 iken ikinci yarı başında Gökdeniz'in ortasına Fatih'in bir metreden vuramadığı top da belirleyici idi. Ancak, Trabzonspor'un kanatlarını yol geçen hanına çeviren İspanyollar, halı saha maçındakinden bile kolay gol attılar. Bunda Trabzonspor defansının hatası kadar çabuk ve uzun savunmacıları olan rakibini yüksek topla geçme anlamsızlığını sonuna kadar zorlayan Trabzonspor orta sahası ve kanat oyuncuları ile bu konuda takımını uyarmayan Samet Aybaba'nın da etkisi vardı.

İnanılmaz hatalar

Herkes gördü ki, Trabzonspor topu yere indirdiği anda, rakibine üstünlük sağlamayı başarıyor. Beş dakika içinde iki şok golle alt üst olan Trabzonspor, Gökdeniz'in golüyle kendine geldi. Gökdeniz bir de sahada o ana kadar hiçbir şey yapmayan Fatih'e bir de gol attırıp umut saçtı. Ancak, son 10 dakikadaki mücadelede öylesine inanılmaz hatalar yapıldı ki, Trabzonspor turu kendi elleriyle İspanyollara teslim etti. Böylece UEFA Kupası'nda üst turlara çıkma hayalleri de kabusa dönüşmüş oldu.

Dün akşamın ortaya çıkardığı gerçek; zor maçların büyük oyuncular tarafından kazanılacağı oldu. Trabzon'da anlık parlaması dışında Gökdeniz'in haricinde kimse vasatı aşamadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler