ANKARA HABERLERİ

Hayaller 3 boyutlu tasarıma dönüştü

Hürriyet Haber
30.12.2017 - 13:31Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, hayal gücünü kullanarak birbirinden ilginç ürünlere imza atan tasarımcılara desteğini sürdürüyor.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nin düzenlediği “Hayalimdeki Tasarım Yarışması" sonuçları açıklandı. Yaş sınırı olmaksızın herkese açık olan yarışmada sanal ortamda oluşturdukları nesneleri kullanan tasarımcılar, eserlerini üç boyutlu yazıcıda gerçeğe dönüştürdü. Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi tarafından Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi kütüphanesine hibe edilen üç boyutlu yazıcıyı kullanan tasarımcılar, 1 ay boyunca hayal kurdukları nesneleri üç boyutlu yazıcı sayesinde tasarlayarak gün ışığına çıkardı. Dereceye giren yarışmacılar törenle açıklandı. Yarışmada Furkan Uçarı tasarladığı limon sıkacağı ile üçüncülük, Recep Taşkıran tasarladığı askılık ile ikincilik, Burçak Bal ise abajur ile birincilik ödülü aldı.

ANNELERE GELİR KAPISI OLABİLİR

Hacettepe Üniversitesi "Herkes İçin Kütüphane" Projesi Program Direktörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi kütüphanesini kullananlar kadar annelere de önemli mesajlar verdi. Üç boyutlu yazıcı teknolojisinin kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğine dikkat çeken Küçük, ”Bu teknolojiyi atıl bırakmayın. Özellikle de anneler mum kalıpları yapıp satabilirsiniz. Bunu gelir ve kazanç kapısı haline getirebilirsiniz” dedi. Yarışmada birinciye notebook, ikinci ve üçüncüye tablet bilgisayar hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hayaller 3 boyutlu tasarıma dönüştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Aralık 2017 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayaller 3 boyutlu tasarıma dönüştü haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı